חותמים על ההסכם
חותמים על ההסכם יח"צ

ערב יוצא דופן נערך בבית המדרש הקהילתי בגבעת שמואל, על פי מגבלות הקורונה ובקפסולות של עשרה אנשים.

באווירה חגיגית ומרגשת נחתמו הסכמי שותפות בין התורמים לאברכי בית המדרש, "הסכם ישככר וזבולון" המשתף את בלימוד התורה של האברכים את מי שנדבו ליבו על ידי מימון מלגת לימוד.

בערב המיוחד ישב כל 'זבולון' לצד האברך השותף לו, חתמו על ההסכם, והדגישו את השמחה הגדולה וההזדמנות הנדירה שיש מישהו שלומד עבורם ושותף איתם בזכות לימוד התורה. 'עץ חיים היא למחזיקים בה'.

אורי בוחניק איש עסקים מגבעת שמואל סיפר: "חשוב לי לדעת שעל אף שאין לי יכולת להשקיע זמן רב במשך היום בלימוד, יש בשליחותי מישהו שיושב ולומד תורה בזמן שאני בעסקים. אני עוזר לו במישור הכלכלי ובכך אני שותף בזכויות הלימוד. זו תחושה נפלאה להיות שותף גם כשאתה לא פנוי בפועל לשבת ללמוד. כמו נתינת מתנות לכהנים שהשקיעו את חייהם בלימוד התורה ועבודת המקדש כך אני מרגיש כשאני שותף למשהו שהוא גבוה ומשמעותי"

בואו לקחת חלק בשותפות הכי משתלמת ולקנות חלק בלימוד התורה>>>

גם מהצד של האברכים ניכרת התרגשות גדולה, אחד האברכים סיפר אחרי הערב: "הבנתי למה אני שייך. השותפות הזו נותנת הרבה כח. בית המדרש זה לא רק מקום ללמוד תורה אלא חיבור מחייב שמעצים את הלימוד. כשאני יודע שאני לומד בשביל שותף נוסף הלימוד מקבל עוצמה מיוחדת"

רבני בית המדרש הדגישו שהסכם יששכר וזבולון החלו מבחינה היסטורית כבר בין השבטים, והם מבטאים את האיחוד של כל שבטי ישראל. כל שבט פועל במישור המיוחד שלו וכולם שותפים יחד בבניין התורה בעם ישראל.

ההסכמים נחתמו על פי דברי הרמ"א, שפסק שמי שאינו פנוי ללמוד ראוי שיהיה שותפות עם אברך, וזכות לימוד התורה תתחלק שווה ביניהם. זו השותפות הטובה ביותר שאדם יכול להשקיע בה. השותפות מקנה לאדם זכויות כאילו הוא עצמו ישב ולמד.

מיד לאחר החנוכה מתוכנן ערב נוסף בבית המדרש של חתימת הסכמים בין אנשים נוספים שרוצים לצאת לעבוד ויחד עם זאת לדעת שיש להם שותף שלומד תורה עבורם.

זו ההזדמנות שלך להצטרף ולהבטיח את זכויות לימוד התורה שלך>>>