מיליארדר ערבי: איחוד משפחתי קודם לעסקים

היזם הבינלאומי מוחמד אל-אבר אומר שהדבר הכי חשוב בהסכמים עם ישראל הוא שהאנשים יכירו זה את זה, ושהילדים יכירו אלה את אלה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשפ"א

במסגרת 'יום ישראל' שנערך בשבוע שעבר בכנס הטכנולוגיה הבינלאומי ה-Gitex באיחוד האמירויות בהשתתפות בכירים ישראליים ואמירתיים מעולמות הטכנולוגיה, העסקים והחדשנות, השתתף גם היזם הבינלאומי מוחמד אל-אבר, מייסד Emaar Properties & Noon.com שנשא דברים בכנס.

"כולם שואלים איך אפשר לעשות עסקים עם ישראל", סיפר אל-אבר, "אני אומר: לא, אני לא מעוניין בעסקים. נוכל להיפגש קודם? הילדים שלנו יכולים להיפגש עם שלכם? נוכל להחליף בינינו קורות חיים? אני חושב שזאת המטרה האולטימטיבית של הדבר הזה. אני לא חושב שזה עניין של עסקים. עסקים יבואו".

אל-אבר המשיך וסיפר משהו שאמר לקולגה ישראלית כדי להדגיש את החשיבות להיפגש ולהכיר הרבה לפני האינטרסים הכלכליים-עסקיים. "אמרתי לו: לא, אנחנו לא עושים עסקים. אני צריך הכיר את אמא שלך, אתה צריך לבוא להכיר את אמא שלי. נוכל לעשות את זה קודם?".

אל-אבר הסביר שכדי לדעת מה זה באמת שלום ומי אלה הם הערבים והמוסלמים צריך קודם כל להכיר את השורשים, את האמהות. "אתה לא צריך שום דבר מלבד לפגוש את אמא שלי", הוא הוסיף, "ואני בטוח שזה נכון לגבי האמא שלך".

"אני די נלהב מהאיחוד המשפחתי הזה", הבהיר אל-אבר, "שאנשים יכירו זה את זה. שהילדים שלנו יכירו את הילדים של החברים שלנו מישראל. וניצור איחוד. זה מה שבאמת מעסיק אותי, וזה מה שאני רוצה לעשות".

"מבחינת העסקים לא תהיה בעיה, אני חושב שכולנו חדורי התלהבות", הוא סיכם.