נדב תמיר
נדב תמיר צילום: דוברות

נדב תמיר (59), מונה למנכ"ל J Street ישראל, השלוחה הישראלית של השדולה היהודית-אמריקנית המזוהה עם השמאל בארה"ב ובישראל.

תמיר, דיפלומט, יועץ מדיני ומומחה ליחסי ישראל וארצות הברית, כיהן בעבר בשורת תפקידים בשירות החוץ ובהם בשגרירות ישראל בוושינגטון, כקונסול הכללי של ישראל למדינות ניו אינגלנד וכיועץ מדיני לנשיא שמעון פרס ולשרי החוץ פרס, ברק ולוי.

לאחר פרישתו משירות החוץ, שימש תמיר במספר תפקידים במסגרת מרכז פרס לשלום, כחבר הוועד המנהל של מכון מיתווים וכחבר בוועדת ההיגוי של יוזמת ז'נבה. תמיר מחליף בתפקיד את עדינה ווגל אילון, שמונתה לראש הסגל של J Street בוושינגטון.

עדינה ווגל אילון מסרה, "J Street, זוכה לחיזוק משמעותי בזכות הצטרפותו אלינו של נדב, על הידע, הניסיון וההבנה המקיפה שלו בכל הקשור להיבטים השונים של היחסים בין ארצות הברית לישראל".

לדבריה, "נדב מצטרף ל J Street לאחר שנים בשירות החוץ של מדינת ישראל, ניסיון שיסייע לו לקדם את הארגון כגורם מחבר בין מקבלי ההחלטות בישראל לבין בכירי ממשל ביידן ולקידום ערכי הארגון - חידוש המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים וקידום פתרונות דיפלומטיים אזוריים ובראשם חזרה להסכם הגרעין עם איראן, שהוכח כדרך האפקטיבית היחידה לעצירת תוכנית הגרעין האיראנית".

נדב תמיר מסר, "אני נכנס לתפקיד החשוב בתקופה מעניינת ומאתגרת עם תחילתו של עידן חדש ביחסי ארצות הברית וישראל. בעת הזו, נמצאת J Street במרכזה של צומת דרכים חשובה בזכות ההיכרות והקרבה הרבה שלה ושל אנשיה לגורמים רבים בממשל החדש ובקונגרס. בכוונתי לפעול כדי לסייע בקידום חיבורים, קשרי גומלין והחלפת דעות בין מקבלי ההחלטות בישראל ובארצות הברית, כמו גם לחיזוק המחויבות האמריקאית והישראלית לחזרה לדיפלומטיה ולמשא ומתן המדיני".