אפי איתם עונה לביקורת

איתם הדף את הטענות נגד הכוונה למנותו לתפקיד יו"ר יד ושם. "כשההאשמות מופרכות ומשוללות יסוד - אין טעם להשיב".

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשפ"א

אפי איתם עונה לביקורת-ערוץ 7
אפי איתם
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לשעבר אפי איתם עונה הערב (ראשון) לביקורת על הכוונה למנותו לתפקיד יו"ר יד ושם.

"כשההאשמות מופרכות ומשוללות יסוד - אין טעם להשיב. אני פה להשיב משתי סיבות: אני רואה זכות גדולה באפשרות לדבר אל הציבור לפני המינוי הזה, ובמיוחד לקבוצה שהאמונה בבחירה שלי כיו"ר יד ושם היא גורלית בעיני, ואלו גיבורי ולוחמי השואה החיים ולצערי הרבים שאינם בחיים. בגללם ובשבילם אני פה".

"הקשר שלי לשואה כל כך עמוק וחי. זה האופן שבו גדלתי וגידלתי ילדים, נכדים ולוחמים", אמר איתם בראיון לקלמן ליבסקינד בחדשות כאן.

איתם ציין שהביקורת לא מרפה את ידיו, משום שהתפקיד ביד ושם הוא מבחינתו שליחות ראשונה במעלה. "להבנתי יש ביד שם צורך במישהו שיבוא על מנת ליצור זיכרון וזהות מאחדים. הדבר יוצר אצלי אתגר ומוטיבציה מיוחדים ללכת לתפקיד הזה".

איתם התייחס גם לאמירות שלו בעבר לגבי ערביי יהודה ושומרון וישראל. "לעולם לא אתן את ידי - והמבחן הזה היה בגוש קטיף. לעולם לא אתן את ידי למשהו שהוא מעבר לויכוח לוהט וציבורי. בזה נבחן גם זיכרון השואה וגם אני".

"התנגדתי לדיבורים על טרנספר לאורך כל הדרך. אם תוכרז מלחמה עלינו על ידי אנשים או ציבורים או קבוצות שתרצנה להפוך את מדינת ישראל לזירת טרור - שם נילחם בכל כוחנו ושם נכריע. גירוש של ערביי יהודה ושומרון הוא לא מטרה - הוא תוצאה", דברי איתם.