ידידיה חיים ואלישיב יונגרייס ז"ל
ידידיה חיים ואלישיב יונגרייס ז"ל באדיבות המשפחה

יאיר יונגרייס, שנפצע בתאונת הדרכים שאירעה ביום שישי במחלף שער הגיא באורח קשה שוחרר הערב (ראשון) מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

דודו, שנפצע באורח קשה ונהג במכונית, עדיין מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ.

יאיר הוא אחיהם בן העשר של הילדים ידידיה חיים ואלישיב יונגרייס ז"ל בני השש והתשע, שנהרגו בתאונה והובאו הלילה למנוחות.

אביהם, יעקב, ספד להם: "תגידו לריבונו של עולם שייתן לנו כוח להמשיך את אותה שמחה שהייתה לנו".

"אנחנו נמצאים בתוך ימי חנוכה, כולם מכירים את השיר: 'באנו חושך לגרש', כל אחד זה אור קטן, ריבונו של עולם נתן לנו משימה כעם ישראל להאיר את החושך בעולם הזה בתוכן רוחני על פי הדרך שהוא הציב לנו", צוטט בחדשות 12 האב.

"ריבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שהשתדלנו לחנך את הנשמות הללו. האור שלכם ימשיך להאיר אצלנו, לכו לפני כיסא הכבוד ותגידו לריבונו של עולם שייתן לנו כוח להמשיך את אותו שמחה שהייתה לנו"

האב, מורה בחטיבה בבית אל, סיפר בדמעות על הדלקת נר ראשון של חנוכה עם ילדיו: "רק ביום חמישי האחרון, איזה ריקודים עשינו במרפסת, איך התרגשנו, איך התלהבתם מהסביבון הפתעות של אבא ואמא, עם כל השמחה הזאת תעלו למעלה. תהיו מליצי יושר עלינו שיהיה לנו כוח לעמוד באתגר המטורף הזה".

לסיום אמר: "מידי לילה היינו אומרים יחד 'קריאת שמע' עם הילדים, כשהאחות הקטנה טליה לא הייתה נרדמת - אלישיב ז"ל היה מרדים אותה בשיר 'המלאך הגואל אותי', ידידיה לך עם אלישיב ותן לו יד, יש לכם בשמיים סבא וסבתא משני הצדדים - קבלו אותם ותראו להם את הדרך ותחבקו אותם".

שני ילדים נהרגו בתאונה סמוך ללטרון