בית המדרש
בית המדרש צילום: יח"צ

תלמוד תורה דביר בשעלבים יוצא לכבוד חג החנוכה בקמפיין גיוס המונים להמשך התפתחות תלמוד התורה.

מנהל תלמוד התורה הרב מיכאל בן שלמה מספר: "לפני שנה וחצי יצאנו בקמפיין להשלים את בניית בית המדרש שהוקם לזכר בוגרנו היקר נפתלי פרנקל הי"ד, שנרצח באירוע חטיפת שלושת הנערים. זכינו ב"ה להצלחה גדולה ובזכות כך השלמנו את בניית בית המדרש וגם בנינו כיתה חדשה נוספת לבית תלמוד התורה".

"עכשיו יצאנו לקמפיין לבסס לא רק את הבניין הגשמי, אלא בעיקר את הבניין הרוחני. כדי שבבית המדרש הזה, שהוקם לזכר בוגרנו היקר נפתלי הי"ד, יישמעו קולות של ילדים עמלים על התורה והתפילה והמקום ישקוק חיים. יש לנו תכניות רבות להמשך התפתחות תלמוד התורה, למען דור העתיד של עם ישראל".

בחג החנוכה היו שותפים בהגדלת אור התורה של הילדים >>>

"היציאה לקמפיין הנוסף היא בעקבות התפתחות תלמוד התורה ובמטרה להרחיב אותו. מדובר בבית תלמוד תורה ייחודי, המעניק חינוך על טהרת הקודש לילדי שעלבים, נוף איילון, מבוא חורון, גמזו, מודיעין ועוד. יש כאן אש קודש גדולה ומאירה, ואנו נדרשים לתת מענה לכל צרכי הילדים ולהמשיך להגדיל את אור התורה".

על עיתוי הקמפיין סיפר הרב בן שלמה: "דווקא עכשיו על רקע הקיצוצים הגדולים לתלמודי התורה הציוניים, ובפרט בימי הקורונה, אנו פונים לציבור להיות שותפים בחינוך על טהרת הקודש ואין זמן המתאים לכך מאשר חנוכה, שהוא חג החינוך".

תלמוד תורה שהוא בית

בית תלמוד תורה דביר בשעלבים הוקם לפני 20 שנה, בידי קבוצת הורים מהישוב נוף איילון- שעלבים, ביוזמת הרב הגאון זכריה בן שלמה ורבנים נוספים. הרעיון שעמד מאחורי תלמוד התורה היה ליצור מוסד תורני, המעניק לילדים חינוך תורני ייחודי תוך לימוד תורה בהיקף גדול בשמחה ובאהבה. "זהו פך שמן טהור של חינוך ילדי ישראל – המחזק את עם ישראל ואת העולם כולו", אמר הרב זכריה בן שלמה לרגל היציאה לקמפיין.

גם רב הישוב נוף איילון הרב הגאון גדעון בנימין חיזק את המוסד החינוכי לקראת קמפיין השותפות וקרא לציבור להיות שותפים: "בתלמוד תורה דביר מחנכים באהבה - לאהבת ה', לאהבת תורה ולאהבת הבריות. הילדים מגיעים בחשק ובשמחה מידי יום ביומו, משננים, לומדים ומתקדמים. כולנו רואים את ההצלחות של המקום, גם בקשר למלמדים, גם בקשר לאהבת תורה וגם בקשר לקיום מצוות ולשיפור המידות".

אשרי מי שזוכה להיות שותף להגדלת אור התורה של ילדי ישראל, עליהם עומד העולם!

בחג החנוכה היו שותפים בהגדלת אור התורה של הילדים >>>