הנשיאה מרים פרץ? "לא עסוקה בזה כרגע"

כלת פרס ישראל מרים פרץ על האפשרות שתתמודד לנשיאות: "כשיגיע הרגע - אשקול. כרגע זה לא מעניין אותי"

תגיות: מרים פרץ
ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשפ"א

הנשיאה מרים פרץ? "לא עסוקה בזה כרגע"-ערוץ 7
מרים פרץ
Photo by Miriam Alster/Flash90

אשת החינוך וכלת פרס ישראל מרים פרץ התייחסה הבוקר (שני) בריאיון לכאן רשת ב לאפשרות שתתמודד לנשיאות המדינה ואמרה כי "כרגע שזה לא מעניין אותי, כשיגיע הרגע - אני מבטיחה שאשקול".

"אני מוחמאת מהפניות הרבות, אני מלאה בבקשות ופניות של אנשים שרוצים לעשות עצומות אבל אני חייבת לומר – לא קמפיין, לא יוזמת מפגשים עם חברי כנסת, אני לא עסוקה בזה", אמרה פרץ בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. "כשיגיע הרגע אני מבטיחה שאשקול, כרגע אני לא שם".

"יש תפקידים שמעניינים, הנשיאות זה תפקיד גדול", המשיכה. "אנשים מחבקים, אומרים 'הנשיאה הבאה' – אל תמהרו להכתיר אותי. אני אדם מאמין והרבה דברים בחיי לא בחרתי אותם ולא בחרתי שתכירו אותי, הייתי משלמת כל הון שבעולם להישאר במה שהייתי ולגדל את משפחתי וילדיי אבל נגזרה עליי היציאה הזו החוצה".

האזינו לריאיון עם מרים פרץ בכאן רשת ב

עד כה הכריזו שני אנשים באופן רשמי שהם מתכוונים להתמודד בבחירות לנשיאות: השר לשעבר פרופ' שמעון שטרית וחבר הכנסת לשעבר יהודה גליק. שניהם עדיין לא גייסו עשר חתימות של חברי כנסת המאפשרות להגיש מועמדות רשמית.

ישנם אישים נוספים שלוטשים עיניים לתפקיד אך טרם הודיעו על כך באופן רשמי, ביניהם יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, שר הכלכלה עמיר פרץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין. גם יהורם גאון שוקל להתמודד לנשיאות.

סקר דעת קהל שביצע מכון דיירקט פולס ופורסם בחדשות 12 העלה כי מרים פרץ זוכה ל-44% אחוזי תמיכה בציבור הישראלי, יצחק הרצוג עם 18%, יולי אדלשטיין עם 14% ועמיר פרץ עם 9%.