הרב רפי פרץ: אסור להשאיר את ירושלים מאחור

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ נאם בכנס השדולה למען התיירות בכנסת ודיבר על חשיבות חיזוק הענף בבירת ישראל. הנאום המלא

הרב רפי פרץ , כ"ח בכסלו תשפ"א

הרב רפי פרץ: אסור להשאיר את ירושלים מאחור-ערוץ 7
הרב רפי פרץ
צילום: דוד וייל

מדינת ישראל נמצאת באחד המשברים הכלכליים הגדולים בהיסטוריה הקצרה שלה. משבר הקורונה גרם לעצירה של הפעילות הכלכלית בחודש מרץ ומאז המשק לא חזר לתפקוד מלא.

בסיומו של הגל הראשון הוקמה הממשלה במטרה מרכזית אחת, להילחם בקורונה. בבריאות ובכלכלה. בכניסתי לתפקיד כשר לירושלים מורשת בתי המלון בירושלים היו סגורים כליל. היו אולי חמישה פתוחים וגם הם במתכונת מצומצמת.

נכנסתי לעובי הקורה, הזרמנו חמצן מיידי והתחלנו בקמפיין להבאת תיירים מישראל לירושלים. שתבינו, כ-80% מהתיירות בירושלים בנויה על תיירות חוץ. תיירות שמגיעים מחו"ל לאורך כל השנה. בחגים ובאירועים, והכל נעצר. עמדנו בפני אתגר לא קטן. הצלחנו להביא בחודשים יולי ואוגוסט, ומעל לחצי מהמלונות שבו לעבוד.

יתרה מכך, סבסדנו מהמשרד סיורים קבוצתיים בירושלים בכדי לתת עבודה למורי הדרך וגם להביא את עם ישראל לירושלים.

לצערי הרב התחלואה עלתה ונכנסנו לסגר שני שממנו אנחנו עדיין יוצאים.. אבל העסקים מחזיקים בשיניים. מי שרוצה לבוא לראות איך עם ישראל צמא להגיע לעיר יכול לבוא לראות את התור ב"קדוש" בעיר או בשוק מחנה יהודה. אגב, השבוע גם פתחנו את הגן הבוטני לפעילות מותרת. יש מגוון של פעילויות מותרות ואנחנו פועלים במרץ להביא כמה שיותר אנשים לעיר.

בשבוע הבא יתחילו לחסן כאן בישראל, זה לא אומר שהמגיפה הסתיימה, אנחנו עוד רחוקים, אבל זה נותן פתח לתקווה לחזרה לשגרה. השאיפה שלנו להחזיר את המלונות והעסקים מוטי תיירות בירושלים חזרה למסלול. אני מאמין שהחיסונים יעזרו לכך.

למשל, תמרוץ האזרחים בכך שמי שיתחסן יוכל ללכת לבית מלון. כמו שבאיי התיירות הבדיקה השלילית נותנת היתר, כך לעשות עם מתחסנים. ככה גם תרמנו למיגור המחלה וגם סייענו לתיירות לחזור לשגרה.

יחד, בערבות הדדית, ננצח.