ח"כ תהלה פרידמן: "ממשלת האחדות ה' יקום דמה" חזקי ברוך

חברת הכנסת תהלה פרידמן מכחול לבן מסבירה בראיון לערוץ 7 מדוע היא תומכת בפיזור הכנסת על אף הסיכוי שתיפרד מהכנסת ולא תצליח להיבחר אליה שוב.

''החוק לפיזור הכנסת כולל שלושה דברים, תאריך לבחירות, צמצום מימון מפלגות ושקיפות בתעמולה ברשתות החברתיות", סיפרה. ''כל סיעות הבית בהסכמה למעט סיעת הליכוד שנשכבת על הגדר בשביל לא לצמצם את מימון המפלגות ולאפשר לכולם להוציא סכומי עתק פעם רביעית בשנתיים ולמנוע שקיפות ברשתות החברתיות''.

לדבריה, אין משא ומתן בין כחול לבן לליכוד שימנע את הבחירות. ''אין שום משא ומתן. האופציות הן ברורות. או שהולכים לבחירות או שיהיה תקציב''.

ח''כ פרידמן מעריכה שאנחנו הולכים לבחירות, "הייתי מאוד שמחה לממשלה מתפקדת ובעיקר תקציב למדינת ישראל. הדבר האחרון שמדינת ישראל זקוקה לו זה בחירות. אבל כשלא מוכנים לעביר תקציב ועושים פיגוע בתוך ימי המשבר הגדול הזה אין ברירה.

לטענה שכחול לבן מתנהלת כאופוזיציה בתוך הממשלה השיבה פרידמן: ''איזו ממשלה? ממשלת האחדות? ה' יקום דמה. ממשלת האחדות הוקמה עם הסכם בעניין תקציב דו שנתי, תקנון ממשלה ורוטציה. הליכוד לא מוכן לאף אחד מהדברים האלה. אני מקווה שהציבור הישראלי מבין זאת''.