ח"כ תהלה פרידמן
ח"כ תהלה פרידמן צילום: ערוץ 7

עמותת נשות הכותל דחתה את הסיור שתוכנן מחר (שלישי) לאחר תפילת ראש חודש ברחבת הכותל המערבי בירושלים.

בסיור היו אמורות להשתתף חברות הכנסת תהלה פרידמן ומיקי חיימוביץ' מכחול לבן.

במרכז ליבה פנו לח"כ פרידמן וקראו לה שלא להשתתף באירוע כדי לא לתת תמיכה למאבקם של הרפורמים להכרה. במכתב עליו חתום אורן הניג, מנכ"ל ליב"ה, נכתב כי "כנציגת ציבור המזהה את עצמה כשייכת לזרם האורתודוקסי הדבר מהווה פליאה גדולה מאוד".

בליב"ה הציגו במכתב כיצד ''נשות הכותל" מזהות את עצמן כחלק מהתנועה הרפורמית: "כפי שניתן לראות בכמה מישורים, הנהלת הארגון וחלק ניכר מהחברות הפעילות בה שייכות ומזדהות עם התנועה הרפורמית. לאורך השנים פעלו ופועלים בארגון בעבודה משותפת עם גלעד קריב מנכ"ל התנועה הרפורמית ועם התנועה המסורתית בעתירות שונות לבג"ץ בהן עתירות למתן רחבה לרפורמים ולקבלת 'זכויות' מיוחדות ברחבת הכותל המרכזית".

אנשי ליב''ה התריעו בפני פרידמן כי "במידה ומאבקם להכרה בנישואין ובגיורים רפורמים יצליח חלילה, הדבר יגרום לפגיעה אנושה בזהות היהודית של המדינה. לאחר שתינתן הכרה רשמית לרפורמים במדינה היהודית ויתאפשרו 'גיורים' ומתן זכויות מלאות לכאלו שמוגדרים גויים גמורים על פי ההלכה אך המדינה תכיר בהם כיהודים לכל דבר ולכל זכות מכוח החוק".

לסיום הזכירו כי עמדת כלל רבני ישראל היא שלילה של ההכרה בגיור ובנישואין הרפורמים. "עמדה זו משותפת לכלל הרבנים מכלל המגזרים, גם רבנים השייכים לציונות הדתית שוללים הכרה זאת מכל וכל" ציין הניג במכתבו לחברת הכנסת.