בני גנץ
בני גנץצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ השתתף הערב (שני) בטקס להשקת מגילת הייעוד המשותף, המציגה סט ערכים החשובים לעם היהודי בארץ ועל כל תפוצותיו, שמטרתה להוות קרקע לשיתוף פעולה בין קהילות יהודיות ברחבי העולם.

בפתח דבריו עידכן גנץ לראשונה כי החיסון הישראלי לקורונה שמפותח במכון הביולוגי סיים את השלב הראשון וכי השלב השני ייצא לדרך בימים הקרובים.

גנץ אמר: "חג החנוכה, מסמל גם תקופה של שבר בעם. שבר שחוזר מהימים ההם לזמן הזה. אם פעם למשבר קראו התייוונות, לאויב קראו אנטיוכוס והנס היה פח השמן – המשבר של ימינו הוא החוסן החברתי והלכידות שרוסקו בשנים האחרונות, האויב הוא הקורונה שמקצינה את התופעות האלו. יש מי שייטען כעת שהנס הוא החיסון, אבל זו טעות מרה.

"ניסים אינם נוחתים במטוסים, זריקות בכתף מרפאות וירוסים אך הן אינן מאחות את פצעי השנאה וההסתה. גם כשייפתר המשבר הבריאותי, המשבר החברתי שהתפשט כאן הרבה לפני הווירוס ימשיך להכות בנו, חזק יותר. המשבר הכלכלי יהיה עמוק יותר, ומולו נהיה חייבים להיות חזקים ומאוחדים. מול המשבר החברתי והפוליטי שאנו עוברים- תוכל לעזור רק מנהיגות שראויה לכך וזוכה לאמון הציבור''.

גנץ אמר ליהודי העולם כי "במלחמות ישראל - יהדות התפוצות תמיד התגייסה ברוח ובחומר. בסולידריות ובתמיכה מדינית. היום גם אנחנו צריכים להתגייס עבורה במאבק בקורונה- בסיוע מול בעיות ייחודיות של הקהילות.

''זו תהיה הוכחה לסולידריות הבלתי ניתנת למחיקה ביננו לבינם ולאחריותנו הקולקטיבית ואני שמח לנצל את הבמה ולעדכן שגם החיסון הישראלי סיים היום את שלב א' של ההתנסות בו והוא עובר לשלב ב'. אני גאה לעמוד כאן היום, עם השקת המיזם החשוב הזה. התוצר שעליו אנו חותמים היום מדגיש את דרכנו המשותפת", הוסיף יו"ר כחול לבן.