אורחים ממדינות המפרץ בהדלקת נר חמישי בכותל המערבי הקרן למורשת הכותל המערבי

אזרחים ערבים מאיחוד האמירויות ובחריין הדליקו הערב (שני) נר חמישי של חנוכה ברחבת הכותל המערבי.

המשלחת נפגשה עם נשיא המדינה וצפויה בהמשך ביקורה לפגוש גם את ראש עיריית ירושלים משה ליאון.

במעמד השתתפו גם שר הבריאות יולי אדלשטיין, רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר, רב הכותל שמואל רבינוביץ, מנכ"ל הקרן למורשת הכותל מרדכי (סולי) אליאב, ראש המנהל האזרחי הנכנס פארס עתיללה ועוד.

הרב עמאר אמר כי "ההדלקה הזאת מאחדת את כל עם ישראל. תסתכלו טוב על הלהבות, למרות כל גווניה וצבעיה- אחת היא. אחת שעולה ומאירה ומדליקה מאליה. אנחנו עם ישראל בנויים שבטים, שבטים ועדות שונות וזו תפארתנו. לא ניתן להפריד ביננו אפילו כחוט השערה. מותר לנו לחלוק זה על זה ולחשוב מחשבות שונות זה מזה וגם לעשות פעולות מגוונות ואחרות, אבל להישאר אחים. אחים שלא התפרדו ולא יתפרדו לעולם".

הרב רבינוביץ: "הערב אנחנו נרגשים במיוחד לארח אתכם כאן – נציגי מערכת הבריאות הישראלית. רבותינו לימדו אותנו שיש סוגים רבים ושונים של גבורה. גבורת המכבים הצבאית, גבורת תלמידי החכמים ששימרו את התורה בסתר, גבורת האמהות והבנות... אנחנו זכינו לראות במו עינינו את גבורתכם. גבורת חדרי המיון והמחלקות. גבורת המשמרות הארוכות והדאגה האינסופית. אתם הנמצאים בחזית המאבק מלמדים אותנו בכל יום ויום מהי גבורה. מהם תעצומות נפש.

''בשם עם ישראל כולו אני מבקש להודות לכם, לברך אתכם ולשלוח לכם כוחות. מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. והאור שלכם – אור של שליחות, אור של אהבת ישראל, אור של מסירות נפש - מאיר את כולנו. מי האמין שהשלום יבוא לביתנו בצורה כה מפוארת זה נס חנוכה לראות איתנו משלחת מהאמירויות ומבחריין שמשתתפים בטקס הדלקת נר חנוכה", הוסיף רב הכותל.

שר הבריאות אדלשטיין: "לא אותי זיכו להדליק את נר חמישי של חנוכה, לצידי עמדו באותו רגע עשרות אלפי אנשים שלא נוהגים להצטלם ובשנה האחרונה לא היה להם רגע אחד- אני מתכוון לרופאים ולרופאות, לאחים ולאחיות, לכוחות העזר, כל אלה שנלחמים ימים כלילות בנגיף הקורונה. כמו בימים ההם גם בזמן הזה לא הסתמכנו רק על הנס, רבים עבדו לילות כימים במלוא מובן המילה על מנת לקרב את הנס הזה.

''מכאן אני רוצה לומר להם גם בשמכם תודה. הם האמינו שאפשר להציל את עם ישראל מהמגיפה והם גם בעזרת ה' הצליחו. אנחנו מקווים כי מהאורות האלה של חנוכה יצא אור אחד גדול לעם ישראל. נשלח מכאן ברכה לכל החולים בקורונה, לחברי דוד בן מרגלית- ח"כ דוד ביטן שיחזור במהרה בימינו לפועלו ולכל עם ישראל", הוסיף השר.

צילום: הקרן למורשת הכותל

הרב אליעזר ראוכברגר ממלא מקום ראש העיר ירושלים: "הם תכננו לעקור את התורה מעם ישראל, ולכן ההפך זה מסירות נפש למען התורה. חג החנוכה והדלקת נר חנוכה היא המשכה של המסורת. עם ישראל לא יכול להתקיים לא בארץ ישראל וללא בעולם ולא פה בעיר הקודם ללא המשך המסורת. אנו בעירית ירושלים עושים כל שביכולתנו להפיץ את אור המסור, "הנרות הללו שאנו מדליקים על הניסים ועל הנפלאות" שירושלים תהיה אור ומופת לכל עם ישראל''.

ערן קורצר סגן מפקד חטיבת הצנחנים: "בשם חטיבה 55 משחררי ירושלים, צנחנים בכלל ולוחמי צה"ל- חג שמח לכולם, ברכות טובות ותודה על המעמד המכובד הזה''.

אבשלום חביב מעמותת חטיבה 55: "חטיבה 55 הוקמה בשלהי 1966. מפקדה הראשון היה מוטה גור והוא אף פיקד על החטיבה במלחמת ששת הימים בקרבות על שחרור העיר העתיקה בירושלים. התכנסנו כאן הערב למרות ועל אף הקורונה, חיילים ומפקדי חטיבת הצנחנים 55 משחררי ירושלים צולחי התעלה ומטפסי השקיף, להדלקת נר חמישי של חנוכה בכותל המערבי סמוך למקום בו הונף דגל הלאום בשוך הקרבות ב67''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו