חידון התנ"ך למבוגרים. ארכיון
חידון התנ"ך למבוגרים. ארכיון צילום: Yonatan Sindel/Flash90

משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה מזמין את הציבור הרחב לצפות בחידון התנ"ך הארצי למבוגרים שייערך מחר (שלישי) בשעה 18:00 בבנייני האומה בירושלים

החידון ישודר בשידור חי באתר ערוץ 7, בכאן 11, בכאן דיגיטל ובדף הפייסבוק של משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה.

ברוח התקופה ייערך החידון תחת הכותרת "ממגיפה לרפואה". החידון יתקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר ההשכלה הגבוהה והמשלימה זאב אלקין. את החידון ינחה ד"ר אבשלום קור.

חידון התנ"ך למבוגרים נועד לחבר את העם היהודי על כל שכבותיו, בארץ ובחו"ל, לספר הספרים, ולעודד בקיעות וידע בתנ"ך. חידון התנ"ך הראשון למבוגרים נערך במסגרת חגיגות העשור למדינת ישראל ב-1958. מאז, קיום חידוני התנ"ך למבוגרים הפך למסורת שנמשכה עד שנות ה-70. לאחר הפסקה של ארבע עשורים, בשנת תש"ע, חודשו החידונים והם נערכים לסירוגין, ארצי ובינלאומי. בחודש שעבר נערך חידון ב-6 מחוזות ברחבי הארץ. מכל מחוז עלה המנצח ו-6 המקומות האחרים היו בעלי הניקוד הגבוה ביותר בפריסה הארצית.

2 הזוכים בחידון במקומות הראשונים בחידון הארצי ייצגו את ישראל בחידון הבינלאומי שיתקיים בשנה הבאה. בחידון הארצי רשאים להשתתף אזרחי ישראל, מגיל 22 ומעלה מכל שכבות הציבור בישראל.

ואלו 12 העולים כמספר שבטי ישראל: (לפי סדר ה-א"ב)
אהוד בוסי, פרדס חנה כרכור
אלעד פיניש, באר שבע
דניאל אוחיון, עכו
יאיר יוסף גוגנהיים, קרני שומרון
יורם גולד, באר שבע
יצחק מרזוק, אשדוד
לירון בן משה, אלפי מנשה
צבי צ'רנופסקי, בני ברק
שי ויסבורט, אלון שבות
שלמה מונדשיין, ירושלים
שמשון ג'יקוב, בית שמש
שרגא בקר, ירושלים

שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה זאב אלקין בירך את המשתתפים ואמר: "בתקופת השופטים היו אלה המתנדבים בעם שיצאו מתוך עצמם ופנו לעזרת אחיהם הזקוקים להם וניצחו את המלחמה. היום אנו במאבק מול אויב בלתי נראה, מה שעושה את המלחמה למאתגרת יותר. זוהי שעתם הגדולה של האנשים העושים לילות כימים לנצח את הנגיף, ולהמשיך בשגרת החיים למרות הקשיים.

''את חלקם נזכיר בחידון - אנשי מד"א והצוותים הרפואיים ששוקדים על הצלת חיים, ותנועות וארגוני הנוער שמפיחים את הרוח החיה של ההתנדבות בכל שכבות החברה. ברצוני לאחל הצלחה ל-12 המתמודדים הנפלאים שהפגינו ידע רב בשלבים המוקדמים, והעפילו לשלב הארצי. בטוחני שתהיו שגרירים להאהיב את ספר הספרים בקרב שכבות שונות בחברה, לטיפוח גבורת העוז והרוח. כוחנו באחדותנו'', הוסיף אלקין.

מנכ"ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה מרדכי בניטה: "השנה יתמקד החידון בתחום הבריאותי ובהיסטוריה של העם היהודי לאורך הדורות בכל הנוגע למגפות, רפואה וביכולתו הנצחית להתגבר על הקשיים הרבים אשר תקפוהו בעבר, תוך שהוא מתעצם ומתחזק לאחר אותם משברים. אני מברך את משתתפי החידון, אשר רושמים עוד פרק מפואר ברדיפה אחר לימוד התורה וההיסטוריה היהודית".