משפט אייכמן
משפט אייכמן צילום: מילי ג'ון, לשכת העיתונות הממשלתית

60 שנה לאחר משפטו של אדולף אייכמן, שהורשע בפשעים נגד האנושות, יפיקו חברת MGM העולמית, כאן תאגיד השידור הציבורי, תדמור אנטרטייטמנט ואליס תקשורת סדרה דוקומנטרית על המשפט ההיסטורי.

הסדרה תכלול גילויים חדשים וחומרי ארכיון שטרם נחשפו עד היום, ותחשוף מקרוב את דמותו של אייכמן ואת אופן החשיבה שלו בעת שהיה האדריכל ליישום הפתרון הסופי של יהדות אירופה.

בסדרה ישולב ראיון נדיר עם אייכמן, שנעשה במקום המחבוא שלו בארגנטינה שנים ספורות לפני שנחטף. בראיון זה אייכמן פורש את משנתו האידיאולוגית ואף מצדיק את תפקידו המשמעותי בביצוע הפתרון הסופי.

את הסדרה יוצרים יריב מוזר, שיצר בין היתר את הסרט "בן גוריון אפילוג", עליו זכה בפרס אופיר, והמפיק קובי סיט. הסדרה צפויה להיות משודרת במהלך שנת 2021. זוהי הפעם הראשונה שבה MGM משקיעה בתוכן ישראלי והסדרה "אייכמן" היא הפרויקט הראשון המשותף שלה בארץ.

מנהלת חטיבת הטלוויזיה ב-כאן תאגיד השידור הציבורי, טל פרייפלד: "כגוף שידור ישראלי ציבורי אחד מתפקידנו הוא תיעוד ושימור זיכרון השואה והבנה והפנמה של לקחי הזוועה. סיפורו של אדולף אייכמן כשהוא מובא ומעובד באמצעים טלוויזיוניים איכותיים ורגישים , הוא כר פורה ומרתק ללימוד וניתוח האספקטים האנושים, החברתיים והפוליטיים אשר עמדו בזמנו מאחורי מכונת ההשמדה הנאצית. שיתוף הפעולה עם MGM מבטיח לא רק הפקה עשירה יותר, אלא גם שאותם לקחים ותובנות לא יישארו תחומים בגבולות הארץ אלא יופצו באופן נרחב ליתר אומות העולם".

נשיא MGM/UA TV סטיב סטארק: "הסדרה חושפת לראשונה בפני הקהל הרחב, ראיון מטלטל עם אחד מפושעי המלחמה המפורסמים בעולם. היא מטילה אור חדש על המשפט המפורסם בישראל, שזכה לתהודה בינלאומית וחשף את דמותו של אייכמן בפני העולם כולו. זהו כבוד גדול להתחיל את השותפות היצירתית עם 'תדמור אנטרטיימנט', בהפקה כה משמעותית של סדרה מרתקת וחשובה ביותר."

גדעון תדמור יו"ר, ואמיליו שנקר מנכ"ל 'תדמור אנטרטיימנט': "אנחנו מתרגשים ונלהבים להתחיל לעבוד על ההפקה המשותפת הראשונה שלנו ושל אולפני NGM. זהו פרויקט אמיץ וחשוב, שמבטיח לחשוף עדויות חדשות הקשורות למשפטו של אייכמן, שרבים מחשיבים אותו למשפט המשמעותי ביותר שנערך במאה ה-20".

קובי סיט, ויריב מזור, מפיקים: "עבור ניצולי השואה שום דבר לא היה בנאלי במשפט אייכמן. זו הייתה הפעם הראשונה שהקורבן שפט את הפושע. אייכמן היה רוצח מאחורי שולחן. הבחירות שהוא עשה הגדירו מחדש את הרוע האנושי. 'לעולם לא עוד' היא המחויבות שלנו לאנושות ולדורות הבאים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו