אראל סג"ל
אראל סג"ל גבריאל בהרליה

פעיל הימין יואב אליאסי (הצל) סיפר הבוקר (שלישי) בכינוס השדולה למען חופש הביטוי בכנסת כיצד פייסבוק נאבקת בו ומונעת ממנו להתבטא ברשת החברתית.

''כשאתה עושה לייק לדף שלי בפייסבוק אתה מיד מקבל אזהרה. פייסבוק פועלים בכל מיני דרכים לחסום אותי. זה לא קיים בשום מקום אחר", אמר אליאסי.

''אני דורש שקיפות, כשחוסמים אותי, שלפחות יגידו לי על מה. ההגדרה למה נכון ומה לא היא רחבה ולא ברורה. למה לומר "מוות לישראל" זה בסדר ו"מוות לפלסטין" זה אסור?", הוא שאל.

העיתונאי אראל סג"ל אמר בדיון כי "צריך להפריט את גלי צה''ל. גם התאגיד צריך להיות בגודל סביר. רדיו דיגיטלי זה העתיד - אי אפשר לעצור את הקידמה. עזבתי את גלי צה''ל משום שהצבא הצר את צעדיי".

רותם סלע, מו"ל הוצאת ספרים סלע מאיר, אמר: "תודה לחה"כ אריאל קלנר על הירתמותו לסייע להוצאת הספרים שלי מול ההשתקה מצד פייסבוק. לימור לבנת לקחה את חוק הספרים מניצן הורוביץ של מרץ ויצרה נזק עצום לציבור הימני. חוק זה ניתק באופן אפקטיבי בין עם הספר לספר. הוא המיט קטסטרופה על מכירות הספרים וחתך אותן בחצי. במהלך השנים שהחוק היה תקף סופרים חדשים רבים התאדו''.

ח"כ אריאל קלנר, יו"ר השדולה: "חופש הביטוי בסכנה. במערב בכלל, בישראל בפרט. הקמת 'מינסטריון אמת' כביכול ואופנת פירסום 'עובדות' בשידור חי באמצע נאום ראש הממשלה, כאשר בינן לבין עובדות אין דבר וחצי דבר, מסכנים את החירות של כולנו לביטוי ולצריכת מידע.

''בישראל יש רק שתי תחנות רדיו בתדר ארצי. מכרזים לא מפורסמים, למרות שזהו החוק. רשתות חברתיות מצנזרות אנשי ימין ומאשרות תכנים גרועים בהרבה כשזה בא מהשמאל. ללא חופש ביטוי, אין חופש. המאבק על חופש הביטוי הוא המאבק על החירות של כולנו", הוסיף קלנר.