יזם סורי תרם בית כנסת בדובאי

יזם סורי עמד לסגור עסקת נדל"ן בדובאי עם איש העסקים חיים וייצמן, וכששמעו שהוא יהודי החליטו לתרום בית כנסת שישמש את רוכשי הדירות.

יהונתן גוטליב, דובאי , כ"ט בכסלו תשפ"א

יזמים סורים שמכרו דירות למשקיעים בדובאי, ביצעו עסקה עם איש העסקים חיים וייצמן וכששמעו שהוא יהודי החליטו לתרום לפרויקט הנדל"ן שלו בית כנסת.

"פה עשיתי עסקה של החיים אני חושב", סיפר וייצמן בשיחה עם ערוץ 7. "זה בניין של סורים, וכשהם שמעו שאני ישראלי עשיתי איתם דיל שהם יחרטו לי מגני דוד ונתנו לי את הבית הכנסת הזה, פה בתוך בניין המגורים ל-180 יחידות".

"זה בית כנסת שהם תרמו לי אותו", הדגיש. "סורים תרמו לישראלים בית כנסת בתוך דובאי. זה דבר שעוד לא נעשה בעולם".

מדובר בבניין שבונה, כאמור, איש העסקים הישראלי-צרפתי חיים וייצמן בדובאי. לאור הסכמי השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות החליט וייצמן לבנות בניין מגורים המותאם לחיי קהילה יהודיים.

בבניין תהיה מעלית שבת, מסעדה כשרה, בית כנסת, והוא סיפר שהמטרה הבאה שלו היא שהבניין יכיל בתוכו גם מקווה.

עשרות אנשי עסקים, יזמי נדל"ן מישראל, צרפת, גיאורגיה ומדינות נוספות, יחד עם רבנים ואנשי ציבור הגיעו אמש (שני) לדובאי לכנס 'ישראל - דובאי' שיזמה חברת 'ישרא-דובאי' בראשות איש העסקים וייצמן וחברת 'ויצמן פרופרטיז'.

הכנס משלב כנסים מקצועיים לצד חגיגת חנוכה באווירה יהודית מסורתית על אדמת דובאי. במסגרת הכנס, כאקט הוקרה לידידות הנרקמת בין העמים, יתייצבו רבנים ואימאמים בכירים לטקס הפרחת יוני שלום. כמו כן, תתקיים הדלקת נרות חנוכה בסמוך למגדל הבורג' חליפה המפורסם.

"אנו נמצאים בחנוכה, ימים של ניסים ועוצמה של העם היהודי", אמר וייצמן. "שנה שעברה אף אחד לא האמין שאת חנוכה השנה נחגוג בהדלקת נרות חנוכה בדובאי עם חברינו החדשים מהאמירויות. לצד הקשרים החבריים אני בונים כאן גם קשרים עסקיים הדוקים שיפתחו אפשרויות רבות ומגוונות למשקעים מישראל וממדינות נוספות".