טיול מאורגן לדובאי

הסכמי השלום והנורמליזציה עם מדינות השוכנות לחופי המפרץ הפרסי, פתחו בפנינו אפשרות שנשמעה דמיונית לפני שנה - טיול לדובאי.

ערוץ 7 , כ"ט בכסלו תשפ"א

טיול מאורגן לדובאי            -ערוץ 7
דובאי
צילום: SHUTTERSTOCK

הסכמי אברהם, הלוא הם הסכמי השלום והנורמליזציה עם המדינות השוכנות לחופיו של המפרץ הפרסי, פתחו בפנינו הישראלים אפשרות שנשמעה דמיונית לפני שנה – טיול לדובאי.

תוך חודשים בודדים מאז נחתמו ההסכמים ודובאי ואבו - דאבי כבר הפכו ליעד מבוקש עבור התייר הישראלי כולל עבור התיירים שומרי המסורת והכשרות. בדובאי, ניתן למצוא כיום ברוב המלונות, שירותי אוכל כשר ושירותי תפילה ושמירת שבת לתיירים המעוניינים בכך.

מה הופך את איחוד האמירויות ליעד כה אטרקטיבי עבור תיירים, אנשי עסקים ובליינים?

האטרקטיביות של היעדים החדשים הללו היא כפולה ומכופלת – בראש ובראשונה מדובר במדינות שעד כה נחשבו ליעד שלא ניתן לבקר בו לבעלי דרכון ישראלי, זאת ועוד דובאי ואבו דאבי מסמלות עבורנו, הישראלים, את העולם הערבי המפואר והעשיר, שהיה תמיד מקום מושך ומסקרן. היכן ניתן לצפות ולעלות אל ראשם של גורדי שחקים מהגבוהים בעולם באמצע המדבר? היכן נוכל למצוא איים מלאכותיים מעשה ידי אדם או לישון במלון של שבעה כוכבים ושנוגע בשמיים? והכל במרחק טיסה קצרה?

המחשבה על ביקור בדובאי ואבו דאבי מציתה את הדמיון – האפשרות לחוות את המדינות הללו אשר השכילו לשלב את הרצון לשמור על התרבות המקומית עם הרצון להשתלב עם הקדמה ויצרו מציאות בה המסורת חיה ופורחת לצד המודרניות, גרמה לתיירים מרחבי העולם להגיע בהמוניהם, למדינת הפדרציה המדברית על שלל העושר הקיים בה.

דובאי
צילום: SHUTTERSTOCK

קשה להאמין שאבו-דאבי, אשר עד לפני כ- 50 שנים הייתה עדיין כפר דייגים קטן, הפכה לאחד היעדים המרשימים בעולם. יחד עם שכנתה דובאי, שתי האמירויות חוו פיתוח מואץ והן היום ביתם של גורדי השחקים הגבוהים בעולם ובתי המלון המפוארים בעולם. טיול מאורגן לדובאי ואבו דאבי מציע למבקרים בהן אטרקציות מרהיבות וייחודיות:

1. הבורג' חליפה- הבניין המפורסם ביותר באיחוד האמירויות ובדובאי הוא לא רק הבניין הגבוה ביותר בעולם, הוא גם זכה בשיא גינס עבור קומת התצפית הגבוהה בעולם ועבור המעלית בעלת מרחק הטיפוס הגדול בעולם. אזור התצפית מציע מראות פנורמיים מרהיבים ובימים בהירים במיוחד אפשר לראות גם את חופי אירן.

2. מסגד ש'יח זאייד – מסגד מודרני יפהפה המשלב עיצוב מודרני עם עבודת יד מסורתית המציג פרשנות חדשה לארכיטקטורה המוסלמית. מסגד זה נמצא באבו-דאבי ובבנייתו שולבו זהב, פסיפס, עבודות זכוכית וכמות בלתי נתפסת של שיש. מראה אבן הציפוי הלבנה כנגד שמי המדבר הכחולים הוא חוויה מהפנטת שאסור לפספס.

3. מוזיאון הלובר של אבו דאבי – המוזיאון החדש ביותר באיחוד האמירויות מציע למבקריו מסע בין תרבויות. המוזיאון מתמקד בהיסטוריית המין האנושי מתקופת הפרה-היסטוריה ועד לזמנים המודרניים, והכל תחת מבנה אולטרה-מודרני המהווה אטרקציה בפני עצמו.

4. בסטקיה – רובע הבסטקיה של דובאי הוא שריד של דובאי העתיקה שאסור להפסיד. הרובע, שנבנה על ידי מהגרים מפרס, מכיל בתים עתיקים וסמטאות מקסימות, וביניהם הבניין העתיק ביותר בדובאי (שנבנה בסוף המאה -18), מבצר אל פהידי ומוזיאון דובאי.

5. דובאי פריים- מוקד משיכה אייקוני זה של דובאי נפתח בשנת 2018. בגובה של 150 מטרים וברוחב של 93 מטרים, ה'מסגרת' מורכבת מ-15 מ"ר של זהב. זוהי לא רק מסגרת התמונה הגדולה בעולם אלא גם מוזיאון הלוקח את מבקריו למסע במכונת הזמן לעבר, הווה ועתיד של איחוד האמירויות.

6. גן הניסים של דובאי – קשה להאמין אך את גן הפרחים הגדול בעולם הקימו באמצע המדבר. מדובר באחד המקומות המומלצים בדובאי לילדים ומבוגרים כאחד ובו תמצאו יצירות פרחוניות כגון מטוס בואינג בגודל אמיתי, דובי ענק, טירה מפרחים ומיקי מאוס בגובה 18 מ' המורכב מ-100 אלף פרחים!

7. אי הדקלים – אי מלאכותי זה שהוקם מול חופי דובאי מורכב מגזע עץ הדקל ו-16 ענפים. כ-40 אלף עובדים הקימו את פרויקט המגורים השאפתני הזה בעלות של 13 מיליארד דולר. האי הוא גם בית לכמה מהמלונות המפוארים ביותר של דובאי. זהו האי הראשון מתוך 3 איים מתוכננים.

חברת בשביל הזהב- טיולי איכות חובקי עולם היא חברת תיירות המתמחה בטיולים מאורגנים לאוכלוסייה הבוגרת. החברה כבר הכינה עבורכם את התכנית המיטבית לביקור ראשון, מרשים ומפעים בדובאי ואבו דאבי, במגוון רחב של תאריכי יציאה ומסלולים שונים, כולל טיולים מאורגנים לאמירויות המותאמים במיוחד לאוכלוסייה שומרת המסורת ושומרת הכשרות.

החברה מציעה טיול מאורגן כשר לדובאי ואבו דאבי, במסלול של חמישה ימים או שבעה ימים, הכולל ביקורים באטרקציות העיקריות ובהן ביקור באקווריום הגדול ביותר בעולם בדובאי, תצפית מהבורג' חל'יפה, הבניין הגבוה בעולם, ספארי ג'יפים מדברי בדובאי, שייט בסירה מסורתית וביקור בשווקים המסורתיים של דובאי, נסיעה במונורייל (רכבת נטולת נהג) המחברת בין איי הדקלים ליבשה וביקור ב’מסגרת של דובאי’ – מרכז תיירות חדש ומסקרן.

למרות שהקשר בין ישראל לבין איחוד האמירויות הוא חדש וטרי, אמירויות המפרץ ובראשן דובאי ואבו דאבי כבר ערוכות ומוכנות לתייר הישראלי ויודעות להתאים את עצמן לדרישות שלנו כמבקרים. הטיולים המאורגנים של חברת בשביל הזהב מותאמים במיוחד עבור הציבור שומר המסורת והציבור הדתי ובבנייתם הושקעה מחשבה רבה והקפדה על הפרטים הקטנים ביותר, אוכל כשר ואיכותי, תכנון הסיורים בהתאם לזמני התפילה על מנת לאפשר את התפילות סדרן וכמובן ארוחת שבת כהלכתה.

מדריכי חברת בשביל הזהב הם מדריכים ישראליים דוברי עברית, עתירי ידע וניסיון, המכירים הן את הציבור הדתי והן את האוכלוסייה המקומית של דובאי ואבו דאבי. במסגרת הטיול המאורגן לדובאי, מדריכי החברה ילוו לאורך כל הטיול את הקבוצות וידאגו למילוי כל דרישות הקבוצה, ליצירת חוויה בלתי נשכחת.

אבו דאבי ודובאי מסתמנות כיעדים האטרקטיביים והמבוקשים של השנה הקרובה – הן קרובות, מזמינות, מסקרנות ומאפשרות לתייר הישראלי ליהנות מטיול יוצא דופן ביעד חדש לחלוטין, בתנאים המותאמים במיוחד לאוכלוסייה שומרת המסורת ושומרת הכשרות.