קרין ברודנו: "גאה להיות אי של אחדות ושפיות"

אהבת חינם ואחדות בעם אינן סיסמאות, אלא שגרת חייה של בעלת בדי אירופה – חברה לייצור, יבוא ושיווק טקסטיל ובדים

איתי גורביץ', בשיתוף בדי אירופה , כ"ט בכסלו תשפ"א

קרין ברודנו: "גאה להיות אי של אחדות ושפיות"-ערוץ 7
קרין ברודנו, בעלת בדי אירופה, במפגש לקוחות
צילום: יח"צ בדי אירופה

"אם יש משהו שממש חסר לי מאז פרוץ קורונה, מה שגרם למעבר משמעותי למכירות אונליין ומשלוחים, אלה המפגשים האישיים עם הלקוחות – מעצבי אופנה, תופרות בית, סטודנטים מבתי ספר לאופנה שהיו מגיעים אליי לחנות בנחלת בנימין בתל אביב, לקניית בדים, שיחות ייעוץ בייצור בדים ייחודיים להם או מפגשי העשרה מקצועיים בנושאי טקסטיל ובדים", אומרת קרין ברודנו (49), בעלת בדי אירופה – החברה לייצור ושיווק בדי אופנה ובדים לעיצוב בית.

"המפגשים האלה הם תזכורת לכך שמאחורי הכותרות בתקשורת והוויכוחים הפוליטיים נמצאים בני אדם – חילוניים, דתיים, מסורתיים, חרדים, יהודים, ערבים, רוסים, אתיופים, צרפתים, דרוזים, צ'רקסים – בני אדם שאוהבים להיפגש אחד עם השני, לדבר, לצחוק, ללמוד, לחייך", מוסיפה ברודנו כשמביטה על תמונה (למעלה) שצולמה בימים נטולי מסכות, הגבלות וריחוק חברתי.

"ההיכרות האישית מקרבת בינינו ושוברת את כל הסטיגמות שאימצנו לעצמנו. במיוחד כשמדובר במפגשי נשים. אז אנחנו מבינות עד כמה החיים שלנו, למרות תפיסות שונות ככל שיהיו, דומים. עד כמה מעבר לבדים ואופנה, בראש סדר עדיפויות של כל אחת מאתנו עומדים אותם הדברים – בית, משפחה, בעל, ילדים, האושר שלהם וניסיון בלתי פוסק שלנו לאחד בין כל בני הבית בערבי שישי וחגים".

כמו רוב העסקים, גם החברה של ברודנו – בדי אירופה, הגבירה בעקבות סגרים והגבלות במסחר את הפעילות המקוונת. פעילות החברה נחלקת כעת בין מסחר בחנות בדים וטקסטיל פיזית במדרחוב האמנים של המדינה – אלקון (נחלת בנימין 21, תל אביב) למחסן סמוך המשמש לפעילות מקוונת ולקוחות סיטונאים.

"הלקוחות שלי עדיין צמאים לרכישה פיזית, לקשר האישי, ללגעת בבד לפני שקונים. אבל כולנו נאלצים להסתגל לשינויים הנוכחיים. למרות התקשורת והמסחר שהפכו ליותר וירטואליים, הקשר האישי עם הלקוחות נשמר – יותר שיחות טלפון, יותר התכתבויות בווצאפ", מציינת ברודנו.

"על ההידברות הזאת בינינו אני לא מוותרת. גם עכשיו. מהמפגשים הקבוצתיים, כמו גם משיחות אישיות, נוצרים חיבורים וקשרים בין אנשים שעוזרים אחד לשני – הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית".

למה זה כל כך חשוב לך?

"אבי, מישל מודעי, שגם יסד את בדי אירופה ב- 1979 ביחד עם אחיו, יצחק, השתייך לארגון הבונים החופשיים. העקרונות המרכזיים של הארגון הם חופש, אחווה, שוויון בין האחים ובין בני האדם, אהבת אחים, עזרה ואמת.

על פי העקרונות האלה חינכו אותי, בדרך זו גידלתי וחינכתי ביחד עם בעלי, ויקטור, את ילדיי – אריאל ומיכאל, וכך אני רוצה לראות את העם שלנו - אוהב, מאוחד, מכיל, מקבל, עוזר אחד לשני.

ההידברות שהייתה נוצרת במפגשי קבוצות אצלי בחנות, אולי, נעלמה לעת עתה, אבל הקשר בינינו כאנשים בודדים רק התחזק ואף הפך לאישי יותר.

כשלקוחות חרדיות מזמינות אותי, קרין החילונית מתל אביב, לאירועים המשפחתיים, אני יודעת שאני עושה את הדבר הנכון בכך שמתעקשת לשמור על האחדות הזאת בינינו. כשחיבור בין שתי לקוחות מציל את אחת מהן מפשיטת רגל וקשיים כלכליים, אני יודעת שאסור לוותר. במיוחד בתקופה הנוכחית, בה אנחנו נוטים להסתגר בתוך עצמנו ולשכוח מהסביבה".

את השוני בין המגזרים את רואה גם בקרב הלקוחות? או לאופנה חוקים משלה?

"לאופנה, אמנם, חוקים משלה. ובסופו של דבר המטרה של כולנו היא להיראות טוב ולהרשים, אבל בדרך למטרה יש שוני בין כולנו. לכל אחד מאתנו יש טעם שונה, וזה לא משנה אם הוא נובע מהיצמדות לחוקי צניעות על פי הלכה או לחוקי טרנדים שנחשפים באתרי ומגזיני אופנה או חיבה לתרבות ועיצוב אפריקאי.

את השוני אני רואה הן בקרב הלקוחות שנעזרים בי כדי ליצור בגדים או אלה שרוכשים בדים לעיצוב הבית. אבל זה מה שיפה בבריאה האלוהית – המגוון שיוצר את השלם".

קולקציית הבדים של בד אירופה משווקת אונליין או בחנות הפיזית – אלקון – נחלת בנימין 21, תל אביב

לאינסטגרם של קרין ברודנו הקליקו כאן

לפייסבוק של בדי אירופה הקליקו כאן