הדלקת נרות בגבעת אסף
הדלקת נרות בגבעת אסף צילום: נצח יהודה

שנתיים עברו מאז פיגוע הירי בצומת גבעת אסף, בו נפלו שני לוחמי צה"ל סמל ראשון יובל מור יוסף בן 21 מאשקלון וסמל יוסף כהן בן 19 מירושלים.

בפיגוע נפצע קשה הלוחם נתנאל פלבר ונפגעו אזרחים נוספים. מיום הפיגוע ועד היום גדוד נצח יהודה וההורים השכולים שומרים על קשר הדוק.

אמש (ב׳), גדוד נצח יהודה שבימים אלו נמצא בתעסוקה מבצעית בחטמ״ר ׳בנימין׳, ערך ערב הדלקת נר חמישי בשיתוף עמותת נצח יהודה ובהשתתפות ראש חטיבת תכנון ומנהל כוח אדם באכ״א תא״ל אמיר ודמני, קצין המילואים הראשי תא״ל ארי סינגר, מפקד חטיבת כפיר אל״ם ערן אוליאל, מפקד חטיבה מרחבית בנימין אל״ם יהונתן שטיינברג, מפקד גדוד נצח יהודה סא״ל מתי שבח, מפקדי וחיילי גדוד נצח יהודה, רבני עמותת נצח יהודה והמייסדים הרב יצחק בר חיים והרב דוד פוקס ואיש העסקים דוד הגר, מבכירי התומכים בגיוס חרדים בצה"ל והמשפחות השכולות.

הדלקת הנר נערכה בצומת גבעת אסף, במקום בו אירע נפלו בפיגוע סמ"ר יובל מור יוסף וסמל יוסף כהן, שגם אז היו ביחד עם הגדוד בתעסוקה מבצעית בחטמ״ר בנימין.

מפקד חטיבת ״כפיר״ אלוף משנה ערן אוליאל אמר "אנו נמצאים במקום בו לפני שנתיים קיפחו את חייהם שני לוחמי גדוד נצח יהודה, סמל ראשון יובל מור יוסף, וסמל יוסף כהן זכרם לברכה. המשפחות השכולות שנמצאות כאן איתנו מסמלות את הערכים של הגבורה, הניצחון וההקרבה שכה מזוהים עם חג החנוכה.

המשפחות הקריבו את היקר להן מכל ומתמודדות בגבורה עם האובדן של הבנים ומוכיחות לנו מהי עוצמה אמיתית מידי יום ביומו. החטיבה המרחבית ״בנימין״, חטיבת ״כפיר״ וגדוד ״נצח יהודה״ בפרט, מבצעים בגזרה זו משימות מבצעיות מדי יום ומדי לילה ומשקיעים את כל כוחם בכל משימה מתוך מוכנות אמיתית להקריב את הדבר הכי יקר, את נפשם".

"לוחמי החטיבה עושים זאת למען אזרחי מדינת ישראל, למען העובדה שהאנשים החיים פה יוכלו לחיות בשקט ובתחושת ביטחון, כאשר בכל משימה כזו הלוחמים מממשים הלכה למעשה את הסיסמה שחטיבת ״כפיר״ חרטה על דגלה: נלחמים בטרור, מגינים על הבית. אני מאחל לכולנו חג שמח, הרבה בריאות לכולם ומקווה לרפואה שלמה לנתנאל פלבר, שביום חמישי האחרון ביקרתי בביתו והדלקנו יחד עם משפחתו נר ראשון של חנוכה. אני מאחל לנו שתמיד נצליח להחזיר הבייתה בשלום את לוחמינו ושתמיד נצלח כל משימה ואתגר שיעמדו בפנינו, כדי שהאזרחים יוכלו לחיות בשקט ובתחושת ביטחון, שנצליח לשמור על האחדות שלנו, גם בתוך המשפחה שלנו וגם יחד כעם ישראל.״

מפקד חטיבת ״בנימין״ אלוף משנה יהונתן שטיינברג אמר באירוע ״גדוד נצח יהודה הוא גדוד הבית של חטיבת בנימין. בשלושת החודשים האחרונים כמו במרבית חודשי השנה הגדוד מחזיק את גזרת ׳ארץ בנימין׳ שהיא גם גזרת המכבים.

״סיפור הניצחון של חג החנוכה התרחש בדיוק כאן לפני קצת יותר מ- 2000 שנה. כאן נלחמו המכבים כאשר הקריאה של מתתיהו ׳מי לה׳ אלי׳ מהווה הכוח המניע והדוחף להתמודד עם האתגר כביכול נגד כל הסיכויים. אין יותר מתאים מזה שגם היום גדוד נצח יהודה שהקריאה ׳מי לה׳ אלי׳ שגורה בפיו, מגן בדיוק על אותה גזרה. הרוח הגדולה שיוצאת מקריאה זו נותנת כוח שמתורגם להגנה יותר טובה, למאמץ יותר גדול כדי לספק ביטחון להתיישבות בחבל ארץ מיוחד זה".

מפקד גדוד נצח יהודה, סגן אלוף מתי שבח: ״חג החנוכה הוא חג האור שמסמל את ניצחון הרוח על הכוח. במקום זה נלחמו יהודה המכבי וצבאו לפני אלפי שנים אנחנו ממשיכים להילחם גם היום, עוד חוליה בשרשרת הדורות, המכבים של הזמן הזה. במקום זה, בגבעת אסף הקריבו את חייהם שני לוחמים מגדוד נצח יהודה לפני שנתיים - אנחנו ממשיכים את נצחון הרוח ממשיכים בביצוע המשימה ממשיכים לנצח. מעט מן האור דוחה הרבה מהחושך - אנחנו ממשיכים להפיץ את האור והרבה ממנו עד שהחושך ייעלם ויתפוגג. נמשיך להילחם נמשיך לגלות גבורה נמשיך עד לניצחון בכל מפגש עם האויב.״

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו