לירון בן משה
לירון בן משהצילום: ניר פור באדיבות אינטלקט

חידון התנ"ך הארצי למבוגרים בסימן 'ממגפה לרפואה', התקיים הערב (שלישי) בבנייני האומה בירושלים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר ההשכלה הגבוהה והמשלימה ח"כ זאב אלקין.

בסוף הערב, נבחרו הזוכים בחידון התנ"ך הארצי למבוגרים:

במקום הראשון - לירון בן משה, בן 26 מאלפי מנשה. זכה בפרס ע"ס 30,000 שקלים.
במקום השני - יאיר יוסף גוגנהיים, בן 24 מקרני שומרון. זכה בפרס ע"ס 20,000 שקלים.
במקום השלישי - שלמה מונדשיין, בן 25 מירושלים. זכה בפרס ע"ס 10,000 שקלים.
במקום הרביעי - אלעד פיניש, בן 30 באר שבע. זכה בפרס ע"ס 5,000 שקלים.

הפרסים הוענקו ע"י מנכ"ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה, מרדכי בניטה והפרופסור משה בר אשר, נשיא האקדמיה ללשון העברית.

לירון בן משה ויאיר יוסף גוגנהיים, אשר זכו ב-2 המקומות הראשונים בחידון הארצי ייצגו את ישראל בחידון הבינלאומי שיתקיים בשנה הבאה.

צילום: ניר פור באדיבות אינטלקט

שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה זאב אלקין בירך את המשתתפים ואמר: "בתקופת השופטים היו אלה המתנדבים בעם שיצאו מתוך עצמם ופנו לעזרת אחיהם הזקוקים להם וניצחו את המלחמה. היום אנו במאבק מול אויב בלתי נראה, מה שעושה את המלחמה למאתגרת יותר. זוהי שעתם הגדולה של האנשים העושים לילות כימים לנצח את הנגיף, ולהמשיך בשגרת החיים למרות הקשיים.

''את חלקם נזכיר בחידון - אנשי מד"א והצוותים הרפואיים ששוקדים על הצלת חיים, ותנועות וארגוני הנוער שמפיחים את הרוח החיה של ההתנדבות בכל שכבות החברה. ברצוני לאחל הצלחה ל-12 המתמודדים הנפלאים שהפגינו ידע רב בשלבים המוקדמים, והעפילו לשלב הארצי. בטוחני שתהיו שגרירים להאהיב את ספר הספרים בקרב שכבות שונות בחברה, לטיפוח גבורת העוז והרוח. כוחנו באחדותנו'', הוסיף אלקין.

מנכ"ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה מרדכי בניטה: "השנה יתמקד החידון בתחום הבריאותי ובהיסטוריה של העם היהודי לאורך הדורות בכל הנוגע למגפות, רפואה וביכולתו הנצחית להתגבר על הקשיים הרבים אשר תקפוהו בעבר, תוך שהוא מתעצם ומתחזק לאחר אותם משברים. אני מברך את משתתפי החידון, אשר רושמים עוד פרק מפואר ברדיפה אחר לימוד התורה וההיסטוריה היהודית".

ישיבת ההסדר קרני שומרון בירכה על זכייתו של התלמיד יאיר יוסף גוגנהיים בתואר סגן חתן חידון התנ"ך למבוגרים. "אנו שמחים על הצלחתו של תלמידנו יאיר היקר, מברכים על היכולת להעמיק בלימוד בספר הספרים ומברכים על תוספת האור הקרנ"שניקי, כמיטב המסורת. בתפילה שנזכה לעוד ועוד תלמידים המאירים את העולם בלימוד התורה".