עשרות רופאים ממזרח אירופה הגיעו לישראל

על רקע המחסור ברופאים - עשרות רופאים ממזרח אירופה הגיעו לישראל וישתלבו במאמץ הקורונה.

ערוץ 7 , א' בטבת תשפ"א

עשרות רופאים ממזרח אירופה הגיעו לישראל-ערוץ 7
מרגישים פה בבית
צילום: יחצ

על רקע משבר הקורונה והמחסור ברופאים, 50 רופאים מארצות מזרח אירופה הגיעו לישראל עם תוכנית מסע רופאים של חברת "החוויה הישראלית" ורמב"ם במטרה להיקלט במערכת הרפואה האזרחית והצבאית.

בתחילת השבוע התקיים טקס פתיחת המחזור ה-13 של התוכנית אשר בוגריה ישתלבו בבתי החולים המובילים בישראל ובמחלקות קורונה.

התוכנית כוללת הכנה למבחני הרישוי ברפואה ולימודי עברית באולפן ומייעדת את כל הרופאים לעלות לארץ בסוף השנה. עד כה עלו דרך התוכנית מעל 700 רופאים והשתלבו בבתי החולים השונים בכל רחבי הארץ במחלקות השונות, כולל במחלקות הקורונה.

ד"ר אלכסנדר סיווקה, בן 24, שהגיע מנובוסיבירסק סיפר: "אני מעריך את ההתמודדות של מדינת ישראל עם מגפת הקורונה ומרגיש פה בבית למרות המגפה ומקווה לתרום למערכת הבריאות בימים לא פשוטים אלה".

אבי וייסמן, סגן מנהל בית החולים רמב"ם: "אני רואים בכל מי שיושב כאן בעולם תקווה גדולה מאוד גם לחברה הישראלית וגם לרפואה בישראל. באופן היסטורי אחוזי ההצלחה בקורס הזה מאוד גבוהים וזה נובע משתי סיבות עיקריות – בחרנו אתכם בצורה מאוד קפדנית וחשבנו שכל אחד ואחת מכם הוא רופא ראוי. ודבר שני, התכנית שתקבלו כאן היא מאוד מושקעת. בזכות שני הדברים הללו התכנית כל כך מוצלחת".

עמוס חרמון, מנכ"ל חברת 'החוויה הישראלית' סיכם: "מיזם זה לא רק מביא ארצה את מיטב המוחות היהודיים אלא גם מסייע בפתרון מצוקת המערכת הרפואית בארץ שצמאה לכוח אדם איכותי. בסיכומו של הקורס אתם תצטרפו למערך הרפואה המאוד מפותח במדינת ישראל ותסייעו ככל הנדרש לתושבי מדינת ישראל לשמור על הרמה הרפואית בין הגבוהות בעולם.

''לאור הביקוש הרב, אנו פועלים ללא לאות מול הגורמים הרלוונטיים כדי להכפיל את כמות המשתתפים כבר במחזור הבא", סיפר חרמון.