נותנים את הלב והנשמה
נותנים את הלב והנשמהצילום: רשות השירות הלאומי אזרחי

עמותת ש"ל-שילה בעלת ותק של 20 שנות ניסיון בהשמת מתנדבים בתקני שירות לאומי, תוך מתן דגש על ליווי צמוד למתנדבים והמתנדבות.

העמותה מלווה למעלה מ-2000 מתנדבים ומתנדבות הפרוסים ברחבי הארץ מהצפון עד הדרום בתחומים שונים - ביטחון, סייבר, מד"א, כנסת ישראל, בית הנשיא, חינוך, בתי חולים ועוד.

העמותה מאמינה כי לכל מתנדב שמקדיש את זמנו בשביל לתרום למדינה מגיע לקבל בחזרה בהערכה על מעשיו וכי השירות הלאומי מהווה אבן דרך בבניית החברה הישראלית. לכן העמותה משקיעה את מרצה בליווי חם וצמוד החל משיחת ההיכרות הראשונה עם המועמד שזה בעצם ראיון אישי על מנת להכיר ולהבין את היכולות של המועמד על מנת להתאים עבורו את התפקיד שהכי מתאים לכישוריו, פריסת התקנים והתחומים שיש לעמותה להציע עבורו, הרשמה לסיירות ושמירת קשר אישי המלווה לאורך כל התהליך עד לסגירת התקן.

לקראת תחילת השירות המועמד מוזמן לימי אוריינטציה בהם הם מקבלים את כל הכלים להתמודדות עם תחילת דרך חדשה, המעבר בין בית ספר לשירות לאומי, המעבר בין מגורים בבית למגורים בדירת שירות וכן ליווי צמוד ואישי לאורך כל תקופת השירות על ידי רכזת מקצועית שזמינה, מטפלת, מלווה ותומכת בכל שאלה או בעיה.

בעמותה עובדות רכזות וותיקות בעלות ניסיון רב בהתאמת כישורי הבת למקום השירות המתאים לה ביותר וכן בליווי מקצועי שעוזר לבת עם התמודדויות במהלך השירות.

כעת, אנו בפתחה של תקופת סיירות, תקופה בה המתנדבים מגיעים לבדוק מספר מקומות שירות אפשריים על מנת למצוא את הטוב והמתאים ביותר עבורם. בעמותה נערכים לכך יחד עם מקומות השירות על מנת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. בנוסף יתכנו ראיונות במקומות מסוימים דרך זום.

בתקופה מורכבת זו, כשמגפת הקורונה פוגעת בכל רבדי החיים ובכלל בחברה העמותה פעלה ללא הרף כדי להמשיך ולתת שירות- מתנדבות מתקנים שנסגרו עקב הקורונה שובצו מחדש כדי להמשיך לעזור ולתרום ככל שביכולתם.

לקראת חג החנוכה התקיימו פעילויות גיבוש לבנות השירות, הדלקת נרות, ערבי גיבוש בדירות הכוללת תוכנית ברוח החג, ארוחת ערב חגיגית וערבי לביבות. המתנדבות שיתפו כל אחת על התהליך שעוברת במקום השירות, על האתגרים שליוו אותה ועל העשייה המבורכת שלה.

בשילה מאמינים כי עשייה בונה חברה. כל מועמד באשר הוא הן מהרמה הנמוכה ועד לרמה הגבוהה יוכל למצוא את מקומו בתפקידים במגוון תחומים המתאימים לרמה של כל אחד .

ראובן פנסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי: "במשך כל השנה המתנדבות והמתנדבים של ש"ל-שילה נותנים את הלב והנשמה למען כלל אזרחי המדינה. זה הזמן שלנו להאיר אור על עשייתם ולברך אותם ואת משפחותיהם בחג חנוכה שמח".