נחלת יוסף
נחלת יוסףבאדיבות הישיבה

מי מאיתנו לא מכיר היטב את רגעי ההתלבטות וההתחבטויות שנוגעות לשאלה לאן לשלוח את הבן שמסיים אוטוטו כיתה ח'?

כהורים ומחנכים שמחליפים מסגרת אתם חוששים מאוד מהשאלה היכן תמצאו את עצמכם כהורים בעוד חצי שנה כשהוא יתחיל במסגרת החדשה? איתן ושרה, הורים לפניאל שלומד כיום בישיבה הקטנה נחלת יוסף בשבי שומרון והיו באותו הצומת בדיוק בחרו לאחר בדיקות והתייעצות עם הורי תלמידים לשלוח אותו לישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון.

"פניאל חוזר מאושר ורגוע הביתה ומספר לנו עד כמה הוא מתפתח מבחינה אישיותית ותורנית, מספר איתן אביו בהתרגשות. "פניאל החליט שהוא רוצה ללמוד באמת ומקבל את כל הפידבקים החיוביים שהוא צריך בישיבה. יש לו חברותא ברמה גבוהה מאוד מהישיבה הגבוהה והוא מגיע איתו, ב"ה, להצלחות והישגים גדולים מאוד בלימוד".

"ממש הרגשתי שהוא גדל, התמלא וטוב לו באמת", מוסיפה שרה, אמו של פניאל. "הייתה שבת שבשולחן שבת שבעלי איתן לא היה והוא מילא את מקומו בצורה יפה. נתן לנו דברי תורה מרגשים והרגשה שהוא מתפתח במידות ובמבנה האישיות ויש לו אמירה משמעותית ויכולת להוביל את שולחן השבת. הדבר העלה בי תחושה של נחת רוח, גם מהדרך ארץ והמידות הטובות שלו וגם מהלימוד שלו והרצונות שלו...".

"אני מרגישה שהישיבה ממש עשתה לו טוב", מוסיפה שרה. "אני כל כך שמחה שבחרנו להצטרף לישיבה המיוחדת הזו. ממש שווה את כל ההשקעה של ראש הישיבה הרב שמידט ושאר הצוות- גם בשגרה ביחס אכפתי וזמין להורים ולתלמידים ובהשקעה הגדולה בפנימיות של הישיבה. מעבר לזה יש גם חשיבה על אתגרים חינוכיים ותמרצים כמו עכשיו בחנוכה פניאל סיפר לי שמי שמסיים דף גמרא שקלא וטריא, מקבל מענק מתורם בגובה 300 ₪. איזו חשיבה מרגשת, ממש מסירות נפש על התורה. לחזק את הילדים באהבה זה דבר מדהים. אני כל כך שמחה שהוא בידיים טובות ובטוחות כל כך.."

ראש ישיבת נחלת יוסף הרב יהושע מרדכי שמידט: "הגיעה אלינו חבורה קדושה של תלמידים עם רצון עז להתחבר לתורה ולתפילה מתוך שמחה. הבריח התיכון של הבחורים המופלאים הללו זו אהבת התורה וקשר מדהים בין התלמידים שבאים לידי ביטוי בעזרה הדדית, התוועדויות סביב הקשר לצדיקים ולימוד תורה מעמיק בשילוב בקיאות. התלמידים מושפעים גם מהצוות החינוכי שגר במקום וקשוב מסביב לשעון לצרכים הרוחניים והגשמיים של התלמידים עד לפרטי פרטים".

אז אם גם אתם מחפשים מסגרת בונה לבן שלכם, נעים להכיר: ישיבת קטנה נחלת יוסף בשבי שומרון הוקמה בשנה שעברה על ידי הרב יהושע מרדכי שמידט ראש מוסדות נחלת יוסף בשבי שומרון וכבר מונה 25 תלמידים בכיתות ט'-י.' הישיבה מגדלת בחורים מתוך תפיסה של "אוהבים את התורה ומחוברים לחיים"- לימוד עיון ובקיאות בצורה מקיפה ורחבה, סיומי מסכתות של תלמידים, לימודי אמונה וחסידות, יחס חם ואוהב מהצוות שגר צמוד לישיבה, לימודי חול, פעילויות חברתיות עשירות- חוגים, התוועדויות, טיולים ופינת חי.

אז אם הבן היקר שלך מחפש מקום חם לגדול בתורה בנעימות ובשמחה, להעמיק בגמרא ובעבודת ה' בשמחה, לגדול בישיבה משפחתית, לשים את התורה במרכז ולהתחבר לגדולי ישראל בעבר ובהווה, ללמוד על תהליך גאולתנו וארץ ישראל השלמה, מקומו איתנו!

ימי ההיכרות והמבחנים יתקיימו אי"ה בתאריכים: ט' טבת, ו' שבט, ימי היכרות יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לפרטים והרשמה הקליקו כאן >>

נחלת יוסף
נחלת יוסףבאדיבות הישיבה