אגף הספריות בפתח תקווה מציג: ספרים בטייק אווי

חבר מועצת העיר פתח תקווה צבי בליץ המשמש כראש אגף הספריות העירוניות מספר על הפעילות בעיר גם בצל הקורונה.

רפאל לוי , א' בטבת תשפ"א

אגף הספריות בפתח תקווה מציג: ספרים בטייק אווי-ערוץ 7
צבי בליץ
צילום: באדיבות המצולם

חבר מועצת העיר פתח תקווה מטעם הבית היהודי, צבי בליץ, משמש כבר שנתיים כראש אגף הספריות העירוניות בעיר ומבצע תמורות גדולות בכל הפעילויות ומגוון השירותים.

בליץ משתף את ערוץ 7: "לאחר הבחירות כשבחנתי איזה תיק אני מעוניין לקבל, בחרתי בתחום שקרוב לליבי שילוב של חינוך ותרבות. מאז כניסתי לתפקיד הבאתי תקציבים משמעותיים בהיקף של מיליוני שקלים ממשרד התרבות והספורט.

''בעזרת התקציבים הללו הבאנו לספריות אירועי תרבות ייחודיים הן בתרבות יהודית והן בתרבות ישראלית לכלל הגילאים בין המופיעים שהבאנו - חנן בן ארי, שרה ב"ק, אריאל הורוביץ, נועה ירון, דני רובס, מיכה שיטרית ועוד רבים מכל תחומי התרבות, סופרים, משוררים, זמרים עיתונאים וכמובן שלל פעילויות לילדים".

בליץ מסביר את המוטו שלו: "האני מאמין שלי: אני אוהב לקחת סלע מפוחם ולהפוך אותו ליהלום מלוטש. הרצון והאתגר שלי הוא לקדם ולפתח דברים חדשים ולא רק לשמר את הקיים"

בעיר פועלות 12 ספריות עם למעלה מ 80,000 מנויים. אחד היעדים המרכזיים עליו בליץ שם את הפוקוס המרכזי היה קידום עולם הספר בקרב ילדי העיר, "כיום ההתמודדות הינה אל מול כל הטכנולוגיות המתקדמות, ואם אנו מעוניינים לגדל דור נוסף לעם הספר הרי שחובה עלינו למצוא את הדרך לעודד את הילדים להגיע לספריות ולפתח את מיומניות הקריאה והכתיבה".

צבי בליץ ומיכה שטרית
צילום: צבי בליץ

"כבר עם כניסתי לתפקיד דאגתי לכך שילדי הגנים וילדי כיתות א' יגיעו באופן מסודר לביקור בספריה.
כל ילד קיבל שי - תיק ספר של אגף הספריות", סיפר.

בליץ המשיך ותיאר את קידום הנושא, "אחד הפרוייקטים המרכזיים היה קיום תחרות כתיבת סיפורים בקרב ילדי כיתות ד -ו. בשנה שעברה יצאנו לדרך עם פרפרים בלב כמה ילדים יתאמצו לכתוב סיפור והופתענו כאשר קיבלנו מאות סיפורים ובחודש האחרון יצאנו בתחרות מספר 2. בנוסף במהלך הקיץ קיימנו עשרות פעילויות מגוונות לילדים".

מתוך טקס תחרות הסיפורים
צילום: עיריית פתח תקווה

בתקופת הקורונה מצאו באגף הספריות מענה מקורי המאפשר השאלת ספרים ללא התקהלות, "כמובן שאסור גם להזניח את שאר הקוראים ובעקבות סגירת הספריות יצאנו לדרך בשיטת הטייק אווי. המנויים מזמינים און ליין את הספרים המבוקשים וצוות הספריות מכין את המשלוח ולאחר שהוא מוכן המנוי פשוט מגיע לאסוף".

בנוסף לכל השינוי הגדול שמתרחש באגף הספריות, צבי בליץ משקיע זמן רב בפעילויות קהילתיות ובעזרה בפניות תושבים, "בבחירות המקומיות הסלוגן שלנו היה- כולנו קהילה אחת, ואכן אנו רואים בציבור שלנו משפחה וקהילה אחת, הציבור הדתי מאופיין בחיים קהילתיים מאוד מלאים, זה מתחיל במשפחה, בקהילת בית הכנסת, בקהילה השכונתית ועד לרמה העירונית. יש לנו ערבות הדדית גבוהה ואנו נמצאים בנקודות הללו כדי להמשיך בעשייה הברוכה".

"יחד עם ידידי סגן ראש העיר איציק דיעי אנו דואגים לכלל הציבור הדתי וגם בימי הקורונה הצלחנו לייצר פעילויות ייחודיות ולקדם נושאים שונים. לאחר שנתיים מלאות בעשייה אני יכול לסמן וי בסיפוק", מסיים בליץ.

_____________________________________________

  • הבית היהודי - מפלגת האם של הציונות הדתית על כל גווניה. המפלגה היחידה המשלבת את ערכי התורה, העם והארץ.
  • שבת - עונג שבת, זמן איכות משפחתי אחרי פעילות אין סופית במהלך השבוע.
  • תחביבים - קריאת ספרים בדגש על תחומי היסטוריה ותחום מדעי המדינה.
  • בית הכנסת שלי - "היכל גבריאל", קהילה של למעלה מ-100 משפחות שכבר הולכים יחד 15 שנה. זכיתי להיות בין השותפים להקמתו. לפני כשנה סיימנו לבנות ורגע לפני חנוכת בית הכנסת נכנסנו לסגר אז נאלץ להמתין עוד טיפה עד לכניסה של כל הקהילה למשכן הקבע.