אלישע
אלישעצילום: ללא קרדיט

נרצה או לא, בני הנוער והמתבגרים שלנו מוקפים כיום במסכים. בין אם בזום (בהפסקות בין השיעור, מכירים?), בין אם בסלולרי - ואם לא שלהם, בסלולרי של החבר לכיתה, ובין אם סתם בטאבלט שנשכח על הספה.

הבעיה היא שקשה להגיד שמישהו משגיח על איכות התכנים כיום, שלא לדבר על רמת הצניעות והאלימות שמציפים בשפע את שוק התוכן.

הגישות החינוכיות לטיפול בבעיה רבות ומגוונות. אפשר להחליט להחליט שיוצאים למלחמת חורמה במסכים ושפשוט לא יהיו להם כאלו (בהצלחה עם זה), אפשר להגביל שעות (ואז לכו תרדפו אחרי הזמן שלהם עם המסכים אצל החברים), ואפשר להחליט שהתוכן בו הם יצפו יהיה מראש איכותי, מסונן ומבוקר, כך שהרווח יהיה זמן-מסך איכותי, חינוכי, נקי ועם ערך מוסף. מי יודע, אולי אפילו ההורים יוכלו לשבת ולצפות ביחד איתם.

ערוץ TOV, שכבר פרץ את הדרך כערוץ הטלוויזיה והסרטים היחיד שמציע תוכן ומבוקר ומשפחתי בכמה וכמה רמות שונות של סינון מרחיב כעת את רצועת הנוער שלו עם כמה תוכניות חדשות זוכות פרסי אקדמיה, קהל מעריצים, וללא חשש ממראות בעיתיים בצפיה: אלישע, הלהיט הענק בכיכובו של יובל סמו (ארץ נהדרת) מספר על בטלן מובטל בן 30 שכדי לזכות בירושה שמנה במיוחד, נדרש לחזור ולסיים את כיתה ו’ בהצלחה, מה שמזמן לו שלל אי נעימויות והמון צחוקים; משפחה שלטת- מה תעשו אם תגלו שאתם בעצם נצר לשושלת מלוכה? זה מה שקרה למשפחת לוריא, שנוכחה לגלות ששורשיה נטועים היישר במלכות דוד המלך… ועכשיו? עכשיו המשפחה הכי ישראלית ולא מלכותית שיש צריכה להתנהל בצורה אריסטוקרטית יחד עם כל הקשיים.

גרעינים מספרת על ארבעה בני נוער שנשלחים לשנת שירות לפני שירותם הצבאי, ואחרונה חביבה- דאוס- סדרת המתח זוכת הפרסים מגיעה גם היא לערוץ TOV והיא פורסת בפנינו את העולם בו בינה מלאכותית חביב ורבת עזר, מתחילה להיכנס יותר ויותר לחיים של כולנו כשהיחידים שמנסים להלחם בה הם מספר תלמידים בבית הספר מהר”ל.

לרשימה מתווספות עוד כמה וכמה קלאסיקות ישראליות כמו “השמיניה”, “הפיג’מות”, “האי” ועוד, כשכל הסדרות ערוכות ומותאמות בדיוק להרגלי הצפייה אותם מבקש לאמץ בית שומר מצוות ומסורת, וסתם כאלו שרוצים את הטלוויזיה שלהם איכותית ונקייה כמה שיותר.

ערוץ TOV מזמין את הצופים להצטרף לעולם תוכן שפוי, משפחתי, חינוכי ומזמין, ומציע (נכון להיום) מבצע של שבוע ראשון חינם.

אתם באים?