הדברה
הדברהצילום: FREEPIK

עונת הקיץ היא עונה שבה מגיעים לבית לא מעט חרקים ומזיקים שונים. הימצאותם של החרקים והמזיקים הללו, פוגעת מבחינה אסתטית בבית, מרתיעה את דיירי הבית ויכולה אף לפגוע בהם מבחינה בריאותית.

על כן, עוד טרם מגיעה עונת הקיץ חשוב מאוד לבצע הדברה מקצועית בבית, אשר תמנע מהחרקים ומהמזיקים השונים להגיע לביתכם. יחד עם זאת, אם לא ביצעתם הדברה טרם עונת הקיץ, עליכם לבצע אותה מיד כאשר אתם מזהים נוכחות של חרקים ומזיקים מכל סוג בביתכם.

מהי הדברה?

הדברת מזיקים או חרקים מהווה פעולה מניעתית שחשוב מאוד לנקוט בה עוד טרם מגיע השלב שביתכם מצא בחרקים או מזיקים שונים, אך ניתן כמובן לנקוט בה גם כאשר אתם מזהים נוכחות של חרקים ומזיקים בביתכם. ההדברה מתבצעת באמצעות חומר ריסוס ייעודי כנגד סוג החרקים או המזיקים שיש בביתכם. יש להכין את הבית היטב לקראת ההדברה וכן, יש צורך לבחור חברת הדברה מקצועית ומנוסה בתחום על מנת שהיא תסייע לכם להיפטר מהחרקים או המזיקים שבביתכם אחת ולתמיד.

כיצד מכינים את הבית לקראת הדברה ירוקה?

הדברת מזיקים מקצועית שמתבצעת על ידי מדביר מנוסה ומיומן, תדרוש מכם להכין את ביתכם לקראת את ההדברה. הכנת הבית כוללת כמה שלבים: אם מדובר על הדברה ירוקה ניתן להשאיר את הבית כמו שהוא, למעט פינוי של אזורים חשובים שיש לרסס בבית וכן הנגשה של חדרי הבית. הדברה ירוקה כוללת פיזור של פיתיונות במקומות נגועים ולכן היא איננה דורשת מכם יותר מדי. אולם, אם מדובר על הדברה לא ירוקה, תדרשו לעשות כמה דברים חשובים. רצוי כמובן להתייעץ עם המדביר שאתם מזמינים אודות הפעולות שהוא ממליץ לבצע.

כיצד מכינים את הבית לקראת הדברה כימית?

ראשית על חשוב שתדעו שבשל הדברה זאת תדרשו לפנות את ביתכם לכמה שעות. חומרי ההדברה שאינם ירוקים הם חומרי מסוכנים. הם עלולים להסב נזק בריאותי לאנשים עם בעיות נשימה, לילדים קטנים ואף לבעלי חיים. לכן, יש להרחיק ילדים קטנים או אנשים עם בעיות נשימה מהמקום למשך 24 שעות לפחות. גם את בעלי החיים חשוב להרחיק מהמקום עד שהחומר שפוזר כבר לא מסב להם סיכון. אדם שאיננו מצוי בקבוצת סיכון כזאת או אחרת יכול לשוב לביתו לאחר כמה שעות מתום ההדברה.

השלבים בהכנת הבית

  • בטרם תעזבו את הבית לכמה שעות עליכם לכסות את כל מוצרי המזון החשופים שבביתכם
  • כדאי מאוד לשטוף את הבית לפני ההדברה שכן, לאחר ההדברה תדרשו שלא לשטוף את הבית לפחות יום או יומיים בכדי לאפשר לחומר לבצע את פעולתו.
  • במקרה של הדברת פשפשים, חשוב מאוד להסיר את כל הכיסויים של המיטות, לכבס אותם בהרתחה טרם מתחילים להדביר בביתכם על מנת שתהליך ההדברה יצלח.
  • יש לפנות את הבית עד כמה שניתן מריהוט שיכול להוות גורם מפריע לתהליך ההדברה. לא חייבים להוציא לגמרי את הריהוט מהבית אך כדאי להזיז כמה שיותר מהרהיטים ולפנות את השטח בכדי שההדברה תתבצע בצורה הטובה ביותר.
  • כאשר תחזרו לבית חשוב מאוד שתפתחו את כל החלונות בבית בכדי לאוורר את הבית. עליכם להתעדכן מול המדביר כמה שעות או ימים בלתי אפשרי לשטוף את הבית והאם יש פעולות שונות מיוחדות שעליכם לבצע או להימנע מהן. חשוב מאוד לזכור שחומרי ההדברה הם חומרים מסוכנים ועל כן יש להקשיב היטב לכל ההוראות של המדביר וליישם את כולן וזאת בכדי שההדברה תענה על ייעודה ומטרותיה מצד אחד ומצד שני, לא תפגע בבריאות שלכם באופן כלשהו.

שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים המוצע על ידי חברה מקצועית הוא הדבר הטוב ביותר עבור סילוק החרקים או המזיקים מביתכם ועל כן, אין להקל ראש בבחירת החברה ובביצוע ההוראות הנדרשות לצורך הכנת הבית להליך ההדברה

המאמר באדיבות הדברה סנטר – חברת הדברה בפריסה ארצית