פרקטים
פרקטים צילום: צמרת פרקטים

אחת הבחירות שכל בעל בית וכל משפחה חייבים לעשות תוך כדי התהליך של עיצוב הבית, נוגעת לריצוף או לפרקט בבית.

מדובר בכל החדרים בבית או בחלקים ממנו. בשורות הבאות נעסוק ביתרונות של הפרקטים על פני סוגי ריצפה אחרים בבית. מה זה בעצם פרקט? מה היתרונות של פרקט על פני סוגי ריצוף אחרים? אילו יתרונות יש לסוג הפרקטים הפופולארי ביותר בעולם?

מה זה פרקט, ולמה זה כל כך פופולארי

פרקט הוא סוג של רצפה. רצפת הפרקט מוכרת בעולם זה מכבר, ובמקומות רבים, בעיקר באירופה ובאזורים היותר קרים בעולם, ריצוף חללים פנימיים באמצעות פרקט הוא מקובל ביותר. למעשה, הפרקט הוא תחליף ראוי לריצוף הקיים במרבית הבתים בישראל, המורכב מאריחים (שהכינוי שלהם הוא בדרך כלל "בלטות").

עם סוגי הפרקט הנפוצים אפשר למנות פרקט מעץ מלא, שהוא סוג הפרקט היותר מוכר ונפוץ. סוג נוסף של פרקט הוא פרקט למינציה, פרקט סינתטי שאפשר להסתייע בו להפחתת רעשים, אם מוסיפים לו שכבת בידוד אקוסטי. הסוג החדש ביותר של פרקט הוא פרקט פולימרי, שהיתרון המשמעותי שלו הינו העמידות שלו בפני מים ורטיבות בכלל. עם סוגי הפרקטים האיכותיים ביותר הקיימים ניתן למנות את הפרקטים של קוויק סטפ. המותג הזה מציע מבחר גדול של צורות, מרקמים וצבעים לפרקט.

היתרונות של פרקט והמשמעות שלהם

היתרון המשמעותי ביותר של פרקט טמון במהירות היחסית של ההתקנה שלו. אמנם חשוב שההתקנה תהיה מקצועית, אבל בכל מקרה היא מהירה יותר. אפשר להתקין פרקט על ריצוף קיים, מה שהופך את ההתקנה גם לנוחה מאד.

יתרון חשוב נוסף של הפרקט הוא המבחר הגדול של צבעים ומרקמים, מה שמאפשר למי שממונה על עיצוב הפנים להיעזר בו בכדי ליצור את העיצוב, המראה והאווירה הרצויים. יתרון חשוב של פרקט הוא המחיר שלו, שכל משפחה יכולה לעמוד בו בקלות. מפתיע שדווקא הפיתרון הזול יותר, הוא דווקא זה שיוצר את הרושם היוקרתי ביותר האפשרי.

מי צריך פרקט בבית

מי שבוחר להניח פרקטים על הרצפה בבית הם אנשים שיש להם מודעות רבה לנושא העיצוב, ומצד שני אין להם עניין להשקיע סכומי כסף ניכרים בריצוף. התקנת פרקט, מאפשרת להחליף את המראה בבית לעיתים קרובות יחסית, בלי להיכנס להוצאות גדולות מדיי. אמנם יש לפרקט חסרונות אבל אפשר להתמודד איתם בקלות יחסית.

החיסרון העיקרי של הפרקט הוא הרגישות שלו למים ורטיבות, אבל במרבית המקרים אפשר להתמודד עם זה בקלות. הפרקט רגיש גם לשברים ושריטות, אבל במהלך חיי היום יום השוטפים, קשה לחשוב על פעולות שיגרמו לשברים ולשריטות. אם יש לכם עניין להתקין בבית או בעסק שלכם פרקט איכותי, אתם במקום הנכון. משטחי הפרקט של קוויק סטפ הם מהטובים ביותר בשוק, קלים להתקנה ומאפשרים להתאים אותם למראה הכללי.