איך לבחור שם לתינוק?

מתלבטים בנוגע לשם הילד/ה? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מידע בכל הנוגע לשאלה המופיעה בכותרת: איך לבחור שם לתינוק/ת.

תגיות: ילדים לידה
תוכן שיווקי , א' בטבת תשפ"א

איך לבחור שם לתינוק?-ערוץ 7
שם לתינוק
צילום: SHUTTERSTOCK

השם אותו תעניקו לילדיכם ברגע לידתו (או מספר ימים אחריה), עתיד ללוות אותו לאורך כל חייו, ולכן, קיימת חשיבות רבה לשם אותו אתם בוחרים.

הענקת שם לילד/ה, היא ללא ספק משימה מאתגרת הניצבת בפני כל הורה הנדרש לכך, ולכן, בחירת השם חייבת להיעשות לאחר הפעלת שיקול דעת בנוגע למספר פרמטרים מרכזיים וביניהם: התאמת השם למין היילוד, משמעות השם, אופן קיצור השם, וכמובן, התאמת השם לאורח חייכם ואופי משפחתכם.

כאשר אתם עוסקים בשאלה איך לבחור שם לתינוק, אנו ממליצים לכם להתמקד במספר שאלות מרכזיות שהתשובות עליהן יסייעו לכם בתהליך הבחירה. שאלות אלו כוללות:

שמות פופולאריים או שמות ייחודיים?

מדי שנה, מתפרסמת בערוצי התקשורת השונים רשימת השמות הפופולאריים אשר העניקו הורים לילדיהם במהלך השנה האחרונה. ברשימה מופיעים עשרות שמות לבנים או שמות לבנות הנחשבים לשמות הפופולאריים ביותר ובחירת שם מתוך הרשימה תצרף גם את ילדיכם למאות או אלפי ילדים הקרויים באותו שם. מנגד, תוכלו להחליט שאתם בוחרים בשם פחות פופולארי ומעניקים לילדיכם שם ייחודי.

שמות טרנדיים או שמות מסורתיים?

שמות טרנדיים הם ללא ספק שמות מעוררי תשומת לב ועניין, אך באותה נשימה חשוב לציין שמדובר בשמות "אופנתיים" שלא ידוע אם הם ייחשבו לשמות טרנדיים בעוד מספר שנים. מנגד, שמות מסורתיים יכולים להישמע מיושנים ושייכים לפעם, אך בשנים האחרונות אנו מזהים מגמה של חזרה לשמות של גיבורי התנ"ך והמסורת היהודית כגון: דוד ו-רפאל אצל בנים ו-רחל ו-רות אצל בנות.

שמות יוניסקס מדברים אליכם?

שמות יוניסקס הם למעשה שמות היכולים להתאים גם לבנים וגם לבנות. שמות אלו נפוצים מאוד בשנים האחרונות והם נחשבים לאחד מהטרנדים המובילים ברשימת השמות הפופולאריים. במידה ושמות יוניסקס מדברים אליכם תוכלו לבחור באחד מהשמות המתאימים גם לבנים וגם לבנות כגון: שיר, טל, יובל, רוני, נטע, עומר, ליאור, עמית ועוד שמות טובים ורבים אחרים.

שמות עם משמעות מילולית

דרך נוספת לבחור שם לתינוק היא להעניק לו שם עם משמעות מילולית ו/או לבחור בשם עם משמעות לגביכם בהקשר של בני משפחה אחרים או מקומות מיוחדים הקשורים לקשר הזוגי שלכם. שמות עם משמעות מילולית הם שמות בעלי ערך מוסך והם יכולים להיות קשורים לתחביבים האישיים של ההורים כגון: גל להורים חובבי גלישה או ים, פלג להורים חובבי טבע וכדומה.

כמו כן, תוכלו לקרוא לילדיכם על שם בן/בת משפחה אהוב ויקר לליבכם שכבר איננו בין החיים, אך במקרה זה חשוב לקצר או לשנות במעט את השם המקורי במקרים בהם מדובר בשמות ארכאיים ומיושנים, לדוגמא: עלי במקום אלישע, מיילי במקום מלכה וכדומה.

נכתב בשיתוף https://www.baby-names.co.il/