ח"כ עודד פורר
ח"כ עודד פורר צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) שוחח עם ענת דוידוב על מצב המערכת הפוליטית, שייתכן ובשבוע הבא תצא לבחירות.

"לצערי הכסף מסתובב בין כל המפלגות שמקימים ומפרקים. עזות המצח בה נהגו עם מימון המפלגות בשנתיים האחרונות דווקא כשהציבור נאנק עוד לפני הקורונה תחת עול כלכלי. יוצאים לבחירות ובמקום לנסות ולרסן, הלכו והרחיבו. המריבות בין כחול ללבן לליכוד גורמות לכך שאם תתפזר הכנסת, זה יקרה בלי חוק פיזור הכנסת כדי להשאיר את המצב כפי שהיה. במקביל כל מפלגות האווירה שנפתחות ונסגרות משאירות אחריהם חובות גדולים והציבור ישלם את זה בסוף. זה פשוט שוד הקופה הציבורית".

על מצבה של מפלגת ישראל ביתנו בסקרים, אמר פורר כי: "בכל הסקרים יש לנו בסיס מאוד נרחב של 6-8 מנדטים שמזוהים מאוד עם הימין הליברלי והחילוני. יחד עם זאת, אנו חושבים שהיום פעם ראשונה יש יכולת להגיע ל-61 מנדטים של מפלגות לאומיות וליברליות בלי המפלגות החרדיות, שלא תהיה להן את ההשפעה המכרעת על הרכב הממשלה ועל הרכב תקציב הממשלה. הדבר הנכון הוא לייצר את אותו רצף בין המפלגות, נזיז את נתניהו, נייצר אג'נדה ברורה בלי המפלגות החרדיות ובלי הרשימה המשותפת, וכך נחזיר את המדינה למסלול".

לסיום, העריך עודד פורר: "אף אחד לא יכול לתת את התשובה לשאלת קיום הבחירות. זה נע בין ההחלטות של גנץ ונתניהו שמשחקים במדינה רק לפי האינטרסים שלהם, ואת המחיר משלמת ישראל".