אבו מאזן פועל לסכל נורמליזציה

יו"ר הרש"פ אבו מאזן שיבח את נשיא אינדונזיה על סירובו לקיים נורמליזציה עם ישראל קודם לתהליך מדיני.

דלית הלוי - ערוץ 7 , א' בטבת תשפ"א

אבו מאזן פועל לסכל נורמליזציה-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), שוחח (רביעי) עם נשיא אינדונזיה והודה לו על תמיכתו בעמדת הפלסטינים ועל התנגדותו לנורמליזציה עם ישראל לפני שתתחייב לכינון שלום על בסיס פתרון שתי המדינות בהתאם להחלטות המוסדות הבינלאומיים.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מסרה, כי נשיא אינדונזיה הבהיר בשיחתו עם אבו מאזן, כי למרות ההתפתחויות המדיניות לאחרונה, אינדונזיה לא תנקוט צעדים כלשהם בדרך לנורמליזציה עם ישראל עד אשר ייושם שלום בר קיימא וכולל בין הפלסטינים לבין הישראלים.

"אינדונזיה בהיותה המדינה האסלאמית הגדולה ביותר תמשיך במאמציה לתמוך ביישום השלום ולמלא תפקיד גדול ביותר בתחום זה", אמר נשיא אינדונזיה.

ובתוך כך, שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי, נועד ברמאללה (רביעי) עם הקונסול הכללי של בריטניה בירושלים המזרחית, והודה לו על המשך התמיכה של לונדון בפלסטין במישורים המדיני, כלכלי וההומניטרי.

מאליכי ציין, כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן רציני בכוונתו לקדם כינון שלום צודק וכולל באמצעות כינוס ועידה בינלאומית לשלום שתביא ליישום פתרון שתי המדינות בהתאם לחוק הבינלאומי. כמו כן, קרא מאליכי לבריטניה להכיר במדינת פלסטין.