משה יעלון
משה יעלון צילום: אביב הרץ/TPS

חבר הכנסת משה בוגי יעלון (יש עתיד תל''ם) הצביע במליאת הכנסת נגד החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

מדובר על הצעת חוק 'מרקם חיים' שהציע ח"כ בצלאל סמוטריץ' מימינה, במטרה להביא להסדרת היישובים הצעירים ביהודה ושומרון. סמוטריץ' קרא לקדם במהירות את החוק ולהשלים את חקיקתו לפני שהכנסת תתפזר.

"זהו ‏ניצחון ראשון עבור ההתיישבות הצעירה. אבל זו רק תחילת הדרך. את החוק הזה נצטרך להעביר ב- 3 קריאות כבר בשבוע הבא והחלטת ממשלה כבר מחר. אדוני ראש הממשלה ‎נתניהו הכדור אצלך. אל תאשר לגנץ להביא שום דבר לממשלה בלי זה", אמר סמוטריץ'.

הכנסת אישרה בקריאה טרומית את חוק הסדרת ההתיישבות הצעירה ערוץ כנסת

יו"ר משותף של שדולת ארץ ישראל, ח"כ חיים כץ מהליכוד, אמר כי "הגיע הזמן שכנסת ישראל תצביע ותיתן זכויות ליישובים במדינת ישראל שקמו בשותפות עם הממשלה על אדמות מדינה".

"אין סיבה שילדים קטנים לא יקבלו גנים ושמה שמקבל כל אזרח, הם לא יקבלו. אני מקווה שהיום התחלנו בתהליך שיביא ל-37 יישובים שחלקם מחכים כבר 28 שנים, זכויות בסיסיות שמגיעות לכל אדם", הוסיף כץ.

ח"כ איילת שקד ציינה כי "אם הכנסת באמת תתפזר לחוק שאושר בקריאה טרומית לא תהיה משמעות. צריך שהממשלה תאשר את ההחלטה המוכנה של השרים הנגבי וביטון להסדרת ההתיישבות הצעירה. יש חלון הזדמנויות של כמה ימים וחבל לפספס אותו. זה בידיים של ראש הממשלה והוא צריך לקדם זאת".

ח"כ מתן כהנא אמר, "ההיגיון ניצח והחוק עבר ברוב גדול בכנסת. אנחנו צריכים לדאוג לאנשים האלה שהמדינה שלחה אותם לגור במקומות האלה ואני מקווה שהממשלה תפעל, כי אם לא יתקבלו החלטות בממשלה נקדם את הנושא בחקיקה".

סמוטריץ': נידרש לבליץ חקיקה להסדרה ערוץ הכנסת