מתקפות חריפות על בני גנץ בימין

התבטאותו של יו"ר כחול לבן לפיה ירושלים יכולה להיות גם בירת המדינה הפלסטינית מעוררת זעם: "ירושלים היא בירה רק של מדינה אחת"

ערוץ 7 , ב' בטבת תשפ"א

מתקפות חריפות על בני גנץ בימין-ערוץ 7
ניר ברקת
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

התבטאותו של יו"ר "כחול לבן", שר הביטחון בני גנץ, לפיה ''ירושלים תישאר מאוחדת - אך יש בה גם מקום לבירה פלסטינית'', מעוררת זעם וחשש בקרב פוליטיקאים בימין.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, מסר בתגובה לדברי גנץ, "ירושלים היא הלב של ארץ ישראל ושל מדינת ישראל, אליה ייחלו יהודים במשך אלפיים שנות גלות. זכינו לאחד את ירושלים כבירת ישראל לתמיד. אין שתי ירושלים ואין לאיש זכות לערער על זכותנו המלאה עליה. אין לאיש זכות לוותר על חלום הדורות שהתגשם. זכותנו ההיסטורית, הבלעדית והבלתי ניתנת לערעור על ירושלים תמשיך לעמוד מול כל רוח רעה. נמשיך לבנות את ירושלים".

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ תקף את הדברים וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ירושלים המאוחדת היא בירתו הנצחית של העם היהודי. לא בירה של אף אחד אחר. כאן התהלכו אבותינו וזהו כור מחצבתנו. ‏גנץ, מההכרות שלי איתך, גם אתה מאמין בזה".

ראש עיריית ירושלים לשעבר, ח"כ ניר ברקת, מסר "ירושלים היא בירה רק של מדינה אחת. בירת הנצח של העם היהודי, בירת מדינת ישראל".

השר זאב אלקין צייץ בטוויטר: "לא, בני, התבלבלת, אין בירושלים המאוחדת מקום לבירה פלסטינית, אין ולא יהיה. ככה, פשוט: לא".

ח"כ מתן כהנא (ימינה) הגדיר את התבטאותו של גנץ, "נסיון עלוב לקושש עוד כמה קולות משאריות השמאל הסהרורי שעוד סבור כי ירושלים צריכה להיות גם בירתה של מדינת טרור פלסטינית".

לדבריו, "כחול לבן תיעלם בקרוב מהמפה הפוליטית. ירושלים השלמה והמאוחדת תשאר לנצח בירתה של מדינת ישראל בלבד".

השר לשעבר איוב קרא תקף והזכיר, "ירושלים היא עיר הבירה של עם ישראל מלפני 3000 שנה מאז ימי דוד המלך. אין זכות לאף אחד לחלק את ירושלים גם לא לשר הביטחון בני גנץ. ירושלים תישאר לעד ולעולמי עולמים מאוחדת רק בריבונות ישראלית".

‏ח"כ קטי שטרית טענה, "גנץ מתבלבל מהסקרים וקורץ לבייס השמאלי הקיצוני. ירושלים הייתה בירת ישראל עוד בימי דוד המלך. אלפי שנים של כיסופים לבירתנו התגשמו בדורות האחרונים עם איחודה של ירושלים. ירושלים המאוחדת תישאר בריבונות ישראלית בלבד. לא למדינה פלסטינית בלב ישראל".

חבר הכנסת הטרי ניסים ואטורי מהליכוד אמר "לא, אין בירושלים מקום לבירה פלסטינית. גם אין מקום בממשלת ישראל לעמדות שכאלה. תהליך הגירושין מגנץ הוא מהמוצדקים שהיו אי פעם. ברוך שפטרנו".