אם תרצו נגד בג"ץ: מתנהל כרשות-על

תנועת "אם תרצו" בסרטון חדש נגד בג"ץ: "אין להם סמכות לדון בחוק הלאום, יחליטו שישראל לא תהיה יהודית ולא דמוקרטית"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בטבת תשפ"א

עם התקרבות לתאריך הדיון בבג"ץ על חוק יסוד: הלאום, ביום שלישי הבא, הפיצה תנועת "אם תרצו" סרטון החושף את נזקי בג"ץ למדינת ישראל.

בסרטון מתוארים פסיקותיהם של שופטי בג"ץ במגוון נושאים שלא הייתה להם לטענת אנשי התנועה סמכות לדון בהם.

בין השאר דיונים המתערבים במדיניות המלחמה בטרור של ישראל, ובראשם מניעת הריסת בית המחבל שרצח את לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל, ביטול חוקים לפתרון בעיית המסתננים, והכשרת תומכי טרור להתמודד לכנסת.

באותו עניין, העלתה התנועה שלט ענק באורך של 30 מטרים בכביש נתיבי איילון בתל אביב עליו נכתב: "בג"ץ: להגן על מחבלים- כן, מדינה יהודית- לא. עוצרים את ביטול חוק הלאום".

כזכור, בשני העשורים האחרונים פסל בג"ץ 20 חוקים, 14 מתוכם בעשור האחרון. בנוסף לפסילות הללו התערב בג"ץ אין ספור פעמים בהחלטות מדיניות מובהקות. הן בנוגע למדיניות המלחמה בטרור של ישראל, מדיניות ההגירה שלה, הגבלת סמכויות שרי הממשלה ביטול מינויים, הסכמים ועוד.

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר, "בג"ץ מתנהל בשנים האחרונות כרשות-על, העומדת מעל הרשויות הנבחרות, ומכריעה במקומן בסוגיות שאין לרשות השופטת יד ורגל בהן. התנהלות זו של בג"ץ רומסת ברגל גסה את עקרון הפרדת הרשויות ומביאה לפגיעה אנושה ביסודות הדמוקרטיה. כעת מבקשים שופטי בג"ץ לפגוע גם בזהותה היהודית של המדינה, דבר שפשוט אסור לקבל בשתיקה. לאחר שבית המשפט אישר את בקשת "אם תרצו" לשדר בשידור חי את הדיון, ראוי שהשופטים יזכרו שישראל אינה איראן ולא ניתן לקומץ אנשים נאורים בעיני עצמם, להתערב בהחלטות הרשויות הנבחרות."