בצלאל סמוטריץ'.
בצלאל סמוטריץ'. צילום: Oren Ben Hakoon/POOL

מכבי נתניה לא תיקנס על ידי מנהלת הליגות בכדורגל. התערבות שר התרבות והספורט חילי טרופר לאחר פנייתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, הביאה לביטול הקנס שהוטל על קבוצת מכבי נתניה כשזו סירבה לאפשר לזכיין המשדר לקיים ראיון עם שחקנה.

כזכור, לפני קצת יותר מחודש, הודיעה מנהלת הליגות בכדורגל כי תטיל קנס כספי על מועדון הכדורגל של מכבי נתניה, זאת בשל סירובם לאפשר לזכיין המשדר לקיים ראיון עם שחקנם. הסיבה לסירוב נתניה לראיון עם השחקן לאחר המשחק שהתקיים במהלך השבת, הייתה בשל עובדת היותו של השחקן שומר שבת ומסורת, דבר עליו התריעה לפני המשחק כשאמרה כי לא יתאפשר לקיים ראיון עם מי משחקניה ששומרים שבת.

הבעלים של מכבי נתניה אייל סגל פרסם פוסט נזעם בו טען כי במקום לדאוג לו ולקבוצות הליגה, במנהלת הליגות נוטים לפעול לטובת הזכיין המשדר שפעל לדבריו בצורה מכוונת וביקש לראיין דווקא את השחקן שומר השבת שהגיע למשחק ברגל.

הפוסט עורר את חמת זעמו של יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ סמוטריץ' שיצא ולא בפעם הראשונה על זלזול ראשי הכדורגל בשומרי השבת והמסורת והדרתם של אלה מהענף הפופולרי.

היום (חמישי) קצת יותר מחודש לאחר פנייתו של ח"כ סמוטריץ' לשר התרבות והספורט חילי טרופר שיתערב בנושא, הצליח המאבק ומכבי נתניה לא תיקנס על רצונה לכבד את שחקניה שומרי השבת והמסורת.

ח"כ סמוטריץ' ברך על ההחלטה שלא לקנוס את נתניה על רצונה שלא לחלל את כבוד השבת ואמר: "ראשית, זה המקום לפרגן לשר התרבות והספורט על התערבותו ומניעת האבסורד של קנס לשחקנים או קבוצה שמבקשת להימנע מחילול שבת.
לפני כחודש פניתי לשר טרופר וביקשתי את התערבותו בכוונת מנהלת הליגה לקנוס את מכבי נתניה בעקבות כך ששחקן ביקש שלא להתראיין בשבת אחרי משחק כדורגל. לשמחתי, בעקבות התערבות השר, הקנס לא יינתן".

"מדינת ישראל היא מדינה יהודית, השבת נכס צאן ברזל של העם היהודי שהונחל לכל העולם ולא יעלה על הדעת ששחקן שביקש לשמור על אמונתו יינזק בשם כך".

ח"כ סמוטריץ' אמר כי ימשיך להיאבק למען אוהדי ושחקני הכדורגל שרוצים ליהנות מענף ספורט פופולרי שכזה מבלי לפגוע בערכים היהודים והאמונה שלהם וכבוד השבת.

"במדינת ישראל אלפי אוהדים ושחקני כדורגל הם שומרי שבת ומסורת והפגיעה בהם לא מתקבלת על הדעת. עוד עבודה רבה לפנינו לביטול אפליית שומרי השבת במגרשי הכדוררגל ובספורט בכלל ולא ננוח עד להעברת כלל המשחקים לימי החול. טוב שהמעוות הקטן הזה לפחות תוקן".