אביב גפן ואברהם פריד שוחחו: אנחנו שליחים לאחד את העם קוביס

הזמר הישראלי אביב גפן והזמר החסידי אברהם פריד, שוחחו לקראת פרסום השיר המשותף שלהם לאחר שאתמול פרסמו תמונה של עטיפת סינגל לשיר משותף - בצורת.

"אני כאן בתל אביב באולפן", סיפר גפן לפריד, "הגיע אלי השיר ואני כולי בדמעות ובצמרמורות. תשמע, אני בדימיוני לא האמנתי".

"כשהשיר נכתב אמרתי הלוואי, הלוואי שאני אזכה לשיר אתך ואני רוצה לומר תודה רבה על האומץ. צריך הרבה אומץ לחבר את כל הקהל שלך לקהל שלי וזה אולי המסר הכי חשוב. החיבורים, האחדות בעם ישראל ובכלל בעולם ותודה רבה לך זה כבוד גדול בשבילי", הוסיף.

פריד השיב לגפן, "אביב, אני מתפלל שאנחנו נהיה שליחים לאחד את העם במיוחד בימים אלה שכל אחד עובר מה שעובר. אם היה צורך באחדות בכל השנים אז עכשיו בטח הרבה יותר ואני יש לי הרגשה טובה שזה בהצלחה לחזק ולאחד את העם".

בהמשך השיחה ציין גפן כי גם הקורונה חיברה ביניהם, "אם היו שואלים אותי ואותך לפני שנה, לפני הקורונה, אם ניפגש, היינו או נמנעים או פוחדים ובשיר 'בצורת' אתה שר וגם אני 'אני אחיך אל תשכח'. שכולנו בעצם אחים וזה נשכח מרוב ההסתה והשנאה והכאב והתרחקנו אבל בעצם אנחנו אחים".

בתגובה אמר לו פריד, "זה התחיל כמו שאמרתי לך אחרי שראיתי את הראיון שלך, כאילו הרגשתי את הנשמה שלך ואני חושב שהשיר הזה הוא לא רק בא מהנשמה שלך, אלא מתוך תוך הנשמה שלך. כתבת את זה עם כל כך הרבה ציפייה לאחדות ולאור שיהיה טוב, אבל הסוד זה לזכור שאנחנו אחים ולשנוא זו מילה קשה מאוד". גפן השיב "נכון. זו מילה קשה וללא מוצא", ופריד הוסיף, "די עם השנאה אנחנו צריכים אהבה וזהו".

לקראת סיום הודה גפן לפריד, "תודה אברהם אתה שר יפהפה ואני כל כך שמח שהחיבור הזה סוף סוף נעשה באופן אמתי ומכבד. אני מאוד מאוד אוהב אותך. תודה רבה על השירה הנפלאה".

ופריד ענה, "עכשיו אני מחכה לשמוע את הביצוע שלך ונעשה מזה דואט. יפה מאוד. שתצליח. שהקול יצא לא מהגרון אלא מהנשמה".