הערב ישודר כאן, בערוץ 7, האירוע השנתי לזכרם של הרוגי הפיגוע בהר נוף והצדעה לניצולים ולמשפחות ההרוגים.

משה זרצקי, ממפיקי האירוע, מספר על ההחלטה להצמיד את האירוע לזכר ההרוגים לחג החנוכה:

"האירוע היה ב-18 בנובמבר 2014 ולפני כחודש היה אמור להיות האירוע שמציין את היום הקשה הזה אבל בגלל הקורונה לא יכולנו לקיים את האירוע, וחשבנו שלא יתכן שלא נחבק השנה את המשפחות ואת הניצולים שעברו תהליך שיקום ארוך ומשמעותי כל כך, ונייצר את החיבוק הווירטואלי ואת המפגש איתם וניתן להם את התחושה שדווקא אור החנוכה החג הקרוב לאירוע הנורא שקרה, הוא שיאיר להם. אנחנו איתם והם איתנו".

בעבר הוביל את האירוע והפיק אותו אביו של משה, עורך הדין יהודה זרצקי, מקים עמותת 'גשר של זהב'. העמותה הפיקה אירוע של אימוץ חיילים בודדים שלמעשה אוגד יחד עם אירוע האזכרה וההנצחה לאירוע אחד בשל נסיבות הקורונה.

באירוע אימוץ החיילים כונסו מדי שנה לוחמים מיחידות שונות ליום של העצמה בירושלים ומפגש וירטואלי עם בני המשפחות בחו"ל, ולאחריו אירוע מוסיקאלי בבית כנסת החורבה עם זמרים ואמנים מובילים. "השנה אמרנו לעצמנו שמכיוון שלא נעשה האירוע לזכר החללים נקדיש את האירוע הזה לזכר חללי הפיגוע בהר נוף".

האמן שיוביל את האירוע השנה הוא יונתן רזאל שישיר ממיטב שיריו ויוסיף גם מלל שיוקדש למשפחות ולניצולים. משה זרצקי מספר על תחושותיו לחזור כאמן וכסולן, עוד לפני היותו מפיק, להופיע בפני קהל אחרי תקופה ארוכה.

עוד הוא מציין ומדגיש: "הדבר המיוחד בערב הזה הוא שמי שידליק את החנוכיה הוא הניצול שהיה פצוע הכי קשה בפיגוע. לראות אדם שעבר תהליך שיקום של שנים זה מעביר את המסר של עם ישראל, שלא מפחד מדרך ארוכה ואנחנו מדליקים את אור החנוכה גם שש שנים אחרי ו'עם ישראל חי' זו לא רק ססמא אלא מציאות. אנחנו שואפים לגאולה ולא נכנעים לטרור. יש לנו את הזכות להיות חלק מהעם המיוחד הזה".

אירוע הדלקת נר שמיני
אירוע הדלקת נר שמיניצילום:דוברות