איש עסקים האמירתי:
מקווה לחגוג חנוכה בשנה הבאה בירושלים

אנשי עסקים בכירים מהאמירויות השתתפו בהדלקת נר חנוכה בכנס ישראל-דובאי. אחד מהם אמר לערוץ 7 כי בשנה הבאה הוא רוצה לחגוג בירושלים.

יהונתן גוטליב, דובאי , ב' בטבת תשפ"א

איש העסקים האמירתי, ד"ר פאהד אל-מרחאבי, אמר לערוץ 7 כי בשנה הבאה ירצה לחגוג את חג החנוכה "יחד בעיר ירושלים".

ד"ר אל-מרחאבי, יחד עם אנשי עסקים בכירים נוספים מהאמירויות, השתתפו השבוע בכנס 'ישראל - דובאי' שיזמה חברת 'ישרא-דובאי' בראשות איש העסקים חיים וייצמן וחברת 'ויצמן פרופרטיז'.

"חנוכה שמח לכל אחיי היהודים", אמר ד"ר אל-מרחאבי בשיחה עם ערוץ 7. "אני מזמין כל אחד ממדינות השלום לכאן".

"זה יהיה כבוד להיות הראשון או השני או אפילו המאה או האלף שיהיו בשנה הבאה בירושלים כדי לחגוג את חג החנוכה ביחד", הוסיף.

ד"ר ג'אבר עבדוללה כובד בהדלקת שמש החנוכייה במהלך הדלקת נרות החנוכה. הוא אמר: "היום אני כל כך שמח, כל כך גאה לחגוג את חג האורות, חג החנוכה. אני שמח וגאה ומאחל חנוכה שמח לכל היהודים ולכל המוסלמים בעולם".

"חנוכה שמח לכל היהודים פה", אמר ד"ר סאלם אל-קיית'. "היהודים מוזמנים בכל זמן למדינה הזאת, איחוד האמירויות הערביות. זה מה שאנחנו מכנים שלום אמיתי לכל המאמינים".

חיליק בר בכנס ישראל-דובאי
צילום: Dubai TV

חבר הכנסת וסגן יו"ר הכנסת לשעבר, חיליק בר, אירח את אנשי העסקים האמירתים בכנס. בשיחה עם ערוץ 7 הוא אמר: "בהחלט מרגש לייצר עשייה ישראלית-אמירתית בדובאי, ללמוד אותה ולהיות עד להתפתחות אמיתית וחמה בין שתי המדינות, הן ברמה העיסקית והן ברמה הדיפלומטית. אין לי ספק כי בשנים הקרובות, שיתופי הפעולה בין המדינות ובין המגזרים העסקיים שלהם, רק ילך ויצמח. לשיתופי פעולה אמיתיים יש כבר היום המון פוטנציאל, וכבר ברור כי כמעט בכל נושא שהוא ניתן ואפשר למצוא את השותף האמיראתי, וכבר מצאנו לא מעט שותפים".

"התרגשתי להביא את חברינו האמריתים להדליק איתנו את נרות החנוכה", הוסיף. "האירוע היה מרגש ובמידה רבה היסטורי. נמשיך לדחוף את הקשרים קדימה ולייצר שיתופי פעולה עסקיים, ובעיקר לקרב בין הלבבות".

כאמור, עשרות אנשי עסקים, יזמי נדל"ן מישראל, צרפת, גיאורגיה ומדינות נוספות, יחד עם רבנים ואנשי ציבור הגיעו בתחילת השבוע לדובאי לכנס 'ישראל - דובאי' שיזמה חברת 'ישרא-דובאי' בראשות איש העסקים חיים וייצמן וחברת 'ויצמן פרופרטיז'.

הכנס משלב כנסים מקצועיים לצד חגיגת חנוכה באווירה יהודית מסורתית על אדמת דובאי. במסגרת הכנס, כאקט הוקרה לידידות הנרקמת בין העמים, יתייצבו רבנים ואימאמים בכירים לטקס הפרחת יוני שלום. כמו כן, תתקיים הדלקת נרות חנוכה בסמוך למגדל הבורג' חליפה המפורסם.

"אנו נמצאים בחנוכה, ימים של ניסים ועוצמה של העם היהודי", אמר וייצמן. "שנה שעברה אף אחד לא האמין שאת חנוכה השנה נחגוג בהדלקת נרות חנוכה בדובאי עם חברינו החדשים מהאמירויות. לצד הקשרים החבריים אני בונים כאן גם קשרים עסקיים הדוקים שיפתחו אפשרויות רבות ומגוונות למשקעים מישראל וממדינות נוספות".