סופות קטלניות בכל שנה
סופות קטלניות בכל שנה צילום: iStock

מדי שנה מתרחשת "עונת ההוריקנים" בה עשרות הוריקנים פוגעים באלפי אנשים בארצות הברית וברחבי העולם. בשביל להתכונן כמו שצריך להוריקן הבא, המציאו את "חומת האוויר"- מתקן המסוגל לייצר הוריקן מלאכותי שיעזור להבין טוב יותר איך להתגונן מפני הסופה הקטלנית.

חומת האוויר (The Wall of Wind) היא מתקן עוצמתי המורכב מ12 מאווררי ענק שמסוגלים ביחד ליצור הוריקן מלאכותי ואפילו להעיף בתים באוויר. המתקן נבנה בפלורידה, מדינה שסובלת מדי שנה מהוריקנים קטלניים, ובעזרתו מנסים החוקרים לייצר בתים שיהיו עמידים יותר כנגד ההוריקנים הבאים.

החוקרים מעמידים לפני מאווררי הענק בתים קטנים ובוחנים את האופן בו הרוח מצליחה להעיף אותם. המאווררים השונים יכולים לשנות את כיוון הרוח של חומת האוויר וגם את עוצמת "ההוריקן" בשביל לדמות אותו לדבר האמיתי ככל הניתן.

יחד עם רוח ההוריקן, חומת האוויר כוללת גם מספר ברזי מים עוצמתיים שמסוגלים לדמות את גשם הזלעפות שמגיע יחד עם הסופה, ולבדוק איך הוא יפגע בבתים. חוקרים שהשתמשו בהוריקן המלאכותי כבר הצליחו להמציא גגות מיוחדים שמצליחים לעמוד גם בסופות ההוריקן החזקות, או לפחות שלא יתמוטטו על האנשים שנמצאים בתוך הבית. בנוסף, בזכות ניסויים חוזרים בחומת האוויר נמצאו שיטות שונות בשביל להתגונן מפני הוריקנים- כמו לשנות את כיוון הדלתות בבית או לחזק את הקירות בזווית המתאימה.

בינתיים, גם השנה פלורידה סבלה מסופות הוריקן קטלניות אבל החוקרים מקווים שבעתיד הם יוכלו למצוא דרכים טובות יותר להתמודד נגד פגעי הטבע. אבל עוד לפני שזה יקרה, אנחנו נוכל ליהנות מהחורף הרגוע והבטוח שיש לנו בארץ.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!