בני ברק
בני ברקצילום: דוברות המשטרה

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, מספרת הערב (חמישי) על עלייה דרמטית במספר החולים המאומתים מקרב המגזר החרדי.

"בחברה החרדית ישנה עלייה של פי שלושה בשיעור הבדיקות החיוביות וכן עלייה של פי שניים וחצי בכמות המאושפזים במצב קשה", אמרה ד"ר אלרעי פרייס והדגישה כי הנתונים מציגים "תמונה מדאיגה ביותר".

לדבריה, העלייה בתחלואה באה לידי ביטוי בכל הגילאים, כולל אוכלוסיות בסיכון, עם עלייה של כ-150% בתחלואה בבני ברק. "הייתה לנו תקווה שאין תחלואה רחבה בחברה החרדית, אבל אנחנו רואים עלייה דרמטית - פי שניים מהממוצע הארצי".

בשיחה עם כתבים קראה ד"ר אלרעי פרייס להגיע להתחסן נגד קורונה. ''העלייה בחברה החרדית מגיעה אולי מפחות הקפדה, כי אנחנו רואים עלייה גם בגילאים מבוגרים שבעבר היו שמורים''.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אמרה עוד "העליה בתחלואה בקרב החרדים תופסת תאוצה. אין ביסוס לחסינות עדר. אנחנו בנקודה קריטית במגפה. רואים שכמעט כל היישובים החרדיים זזים בציר והופכים יותר כתומים ואדומים".

שרה ובנימין נתניהו בהדלקת הנרות
שרה ובנימין נתניהו בהדלקת הנרותצילום: פייסבוק נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין יתחסנו במוצאי השבת הקרובה נגד נגיף הקורונה, בבית החולים ״שיבא״ תל השומר.

בכך יהיה ראש הממשלה נתניהו מהמנהיגים הראשונים בעולם שיתחסנו נגד נגיף הקורונה.

ראש הממשלה ושר הבריאות, שיפתחו את מבצע החיסונים בישראל, יתחסנו מול המצלמות בשידור חי, זאת במטרה לשמש דוגמה ולעודד את הציבור הרחב להתחסן נגד נגיף הקורונה. את ראש הממשלה ילווה רופאו ד"ר צבי הרמן ברקוביץ'.

מוקדם יותר היום דווח כי קופות החולים מקדימות את מבצע החיסונים נגד קורונה וצפויות להתחיל לחסן קבוצות סיכון וקשישים כבר ביום שני הקרוב.

נציין כי מבצע החיסונים בישראל מתחיל במקביל לזינוק בתחלואת הקורונה בכלל המגזרים ולחשש מפני כניסה לסגר שלישי כבר בימים הקרובים.