"נתניהו לא יבנה אם לא ילחצו עליו מימין"
"נתניהו לא יבנה אם לא ילחצו עליו מימין"צילום: ווליום הפקות

עשרות בני אדם הפגינו הערב (חמישי) מול בית ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, בקריאה לאשר את התוכנית לבניית עשרת אלפים יחידות דיור באזור עטרות.

בין המשתתפים: חבר הכנסת עמית הלוי (הליכוד), חבר הכנסת יצחק פינדרוס (יהדות התורה), סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה, חבר מועצת העיר יהודה פרוידיגר, יו"ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ, סגן ראש העיר אריה קינג, חבר מועצת העיר יהונתן יוסף, הרב יעקב מדן, פעיל הימין ברוך מרזל, יאיר גבאי וחיים סילברשטיין.

סגן ראש העיר אריה קינג אמר כי ''מניסיוני המר עם בנימין נתניהו, אני לא מאמין שהוא יבנה ביוזמתו בעטרות ולא בגבעת המטוס, הדרך היחידה לגרום לביבי לבנות היא שיהיה מחנה ימני חזק וגדול מימין לליכוד''.

סגנית ראש העיר חגית משה אמרה בהפגנה כי "ירושלים צריכה להיבנות ובכדי שזה יקרה אסור לוותר על שום חלק. בכדי שנוכל להביא עוד משפחות לירושלים צריך לבנות עוד".

יהונתן יוסף בעצרת הימין בבלפור

עופר ברקוביץ
עופר ברקוביץצילום: דוברות

עופר ברקוביץ, יו"ר תנועת התעוררות ויו"ר האופוזיציה בירושלים, אמר בהפגנה כי ''אין שטח שדומה לעטרות בירושלים, זוהי עתודת קרקע אסטרטגית, בעלת חשיבות לאומית ומוניציפלית, המאפשרת שמירה על הריאות הירוקות של ירושלים והקטנת החיכוכים בין המגזרים בירושלים.

''יש פה אפשרות לבנות עשרת אלפים יחידות דיור שירושלים כה זקוקה להן, להגדיל את כמות שטחי התעשייה והתעסוקה, להקטין את העומסים בתוך העיר, ולייצר שטחים משלימים לפרויקטים של פינוי בינוי בהתחדשות עירונית''.

ברקוביץ סיפר: ''פניתי לראש הממשלה בנימין נתניהו, ואני שמח שהנושא על שולחנו והוא פנה למזכיר המדינה האמריקאי בנושא. צר לי שראש העירייה ליאון לא נמצא כאן בעצרת הזו. גם כשהעלינו את ההצעה לבנות בעטרות במועצת העיר הוא דחה אותה לצערי. נמשיך לפעול ולקדם את המהלך החשוב הזה עבור עתידה של ירושלים".

צילום: ווליום הפקות