ספרא וסייפא
ספרא וסייפא צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

במתחם בית הכנסת של משרד הביטחון בקריה בתל אביב נערך הערב (ה') אירוע הדלקת נר שמיני של חנוכה עם חיילים חרדים מהמערך הלוחם בצה"ל ותלמידי ישיבת ההסדר החרדית" חדוותא".

באירוע השתתפו השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, ראש חטיבת תכנון ומנהל כ"א בצה"ל תא"ל אמיר ודמני, סמנכ"ל וראש האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון משה צין, ממקימי עמותת "נצח יהודה" הרב דוד פוקס, ראש ישיבת "חדווא" הרב יונתן רייס, וראש החטיבה לגיוס ומסלולים תורניים במשרד הביטחון אודי דרור.

השר ביטון אמר "מרגש מאד להיות כאן עם הלוחמים החרדים וזאת מבחינתי מתנת סוף החג. כמי שגדל בבית מסורתי וקיבל את ההזדמנות בגולני, אני יכול להזדהות איתכם ומבין את הדרך הקשה שכל אחד מכם עשה בכדי לזכות בכומתה ויחד עם זאת לשמור על הזהות שלו.

''בעידן המודרני – אתם כד השמן, ואני מצדיע למקימי נצח יהודה שקמו ועשה מעשה וליזמים שמסייעים לצעירים לרצות להשתלב בשירות בצה"ל, לצוות במשרד הביטחון ולאכ"א על פתיחת השערים. יחד נגדיל את ישיבות ההסדר והחלום שלי הוא לראות עוד לוחמים בגולני, בנח"ל בשריון ועוד. אני מאחל לכם הלוחמים חג שמח, שמרו על עצמכם וזהותכם ושרתו את המדינה בטוב", הוסיף השר.

רח״ט תומכ״א, תא״ל אמיר ודמני, ציין: ״היום ציינו את נר חנוכה השמיני עם לוחמים חרדים מרחבי צה״ל. בלוחמים שכאן ניתן לראות אנטיתזה לתרבות יוון שהפרידה בין רוח ותרבות לבין דת ואמונה. שירותם הצבאי כלוחמים בשילוב אורח החיים החרדי מהווה הלכה למעשה ספרא וסייפא, חול ורוח, ומוכיח כי לעם ישראל רב המשותף על המפריד ומעל הכל ישנה מטרה משותפת לבני עמינו והיא חיזוק מדינת ישראל ושותפות בבנייתה.״

הדלקת הנרות המסורתית בחג החנוכה לאוכלוסיית החיילים החרדים הלוחמים בצה"ל, ביוזמתו של ראש החטיבה לגיוס ומסלולים תורניים במשרד הביטחון אודי דרור, התקיימה השנה במסגרת אילוצי מגבלות הקורונה עם נציגים מהיחידות הלוחמות - גדוד "נצח יהודה" של חטיבת כפיר, פלוגת "תומר" בחטיבת גבעתי ופלוגת "חץ" של חטיבת הצנחנים, ותלמידי ישיבת ההסדר החרדית "חדוותא" במסלול דרך חיים, המהווה פלטפורמה לגיוס צעירים חרדים לשירות משמעותי בצה"ל תוך כדי שמירה על לימודי קודש.