ריבלין מדליק נר שמיני של חנוכה
ריבלין מדליק נר שמיני של חנוכהצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר בכפר השיקומי "עדי נגב - נחלת ערן", שנותן מענה ייחודי לתינוקות, ילדים ובוגרים עם מוגבלויות קשות מכל קשת החברה הישראלית.

את הביקור ליוו יו"ר הכפר ומייסדו האלוף (במיל') דורון אלמוג, ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' ומנכ"ל הכפר אבי וורצמן.

בביקורו קיבל הנשיא סקירה על אתגרי תחום השיקום בדרום ממנהל בית החולים השיקומי ד"ר צאקי זיו נר. ד"ר נר הדגיש את הצורך הממשי בבית החולים השיקומי שנבנה בימים אלו בסמוך לכפר.

הנשיא ריבלין התארח בגן הילדים השיקומי במקום בו מטופלים ילדים מגיל שנה וחצי ועד שלוש, פגש את הילדים ושמע מהגננת אורית כיצד משלבים ילדים עם צרכים מיוחדים וכאלה שאינם, באותו הגן.

בהמשך הביקור פגש הנשיא ברחבת השיקום את נעמה בת התשע ואת אמה אביבית, שסיפרו על התמודדותה של נעמה הקטנה שעברה אירוע מוחי ומחלימה ממחלת הסרטן. הנשיא פגש גם את אמנון יונה, מטופל כבן 40, לצד הפיזיותרפיסטית שלו עדי, בזמן עבודת השיקום. אמנון עבר אירוע מוחי והגיע אל הכפר כשהוא נעזר בכיסא גלגלים וכעת לאחר חודשי השיקום החל ללכת. "לא האמנתי, אבל עכשיו חזרתי להפעיל את היד ואני הולך בעצמי. זה מקום יוצא דופן,״ אמר אמנון אשר לו ארבעה ילדים קטנים בבית.

בסיום הביקור התקיימה הדלקת נרות יחד עם כמה מתלמידי ביה"ס לחינוך מיוחד ודיירי הכפר. הנשיא בירך בחום את המשתתפים ואמר: "הערב נדליק את הנר השמיני והאחרון בחנוכיה. הערב, החנוכיה שלנו מפיצה הכי הרבה אור. כל אחד ואחת מכם, הוא אור קטן, ויחד אתם אור איתן. בביקור שלי כאן, היום, קיבלתי מכם כל כך הרבה תקווה, הרבה אהבה, הרבה אור. אור שיוסיף וייתן לי השראה וכוח לא ליום ולא ליומיים, אלא לעוד ימים רבים, בזכותכם."

הנשיא הודה לדורון אלמוג, מייסד הכפר, ואמר: "דורון, יקירי, אלוף צה"ל במילואים, חתן פרס ישראל, תראה איזו אבוקה מופלאה הדלקת פה, בחלקת האלוהים הקטנה הזאת. מגדלור של נתינה, מגדלור של אהבה, מגדלור של אמונה. אתה יודע לעשות ניסים, בימים ההם בזמן הזה, ואתה יודע להדליק נרות רבים מפך שמן קטן אחד. תודה על אור היקרות הזה שהכפר השיקומי "עדי נגב – נחלת ערן" מאציל עלינו".

דורון אלמוג סיכם: "ביקור הנשיא, דווקא בימים אלו, מהווה אבן דרך משמעותית אשר מחזקת את עשייתנו. פעילותנו בפיתוח הנגב והרחבת התכניות והפרויקטים למען אנשים עם מוגבלויות, מציבה את הכפר בחזית העשייה, כמרכז השיקום המוביל והמתקדם בישראל הן בתחום הטיפול והן בתחומי מחקר וחדשנות. נמשיך לפעול ולחזק את החוליות החלשות בחברתנו ולהעניק להם תקווה לעתיד טוב יותר."