הגנרל מארק מילי מדליק נר שמיני של חנוכה עם הרמטכ"ל כוכבי דובר צה"ל

יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, הגנרל מארק א. מילי, השתתף אתמול (חמישי) בטקס הדלקת נרות חנוכה בהובלת הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, לציון הנר השמיני והאחרון של חג החנוכה.

את הטקס הוביל סרן הרב יהושע גרשטיין, שלמשפחתו היסטוריה ארוכת שנים של שירות בצבא ארצות הברית, בו שירתו אביו וסבו. סבו של הרב לקח חלק במהלך מלחמת העולם השנייה. הרב גרשטיין נולד באחד מבסיסיו של צבא ארה"ב, עלה מצפון קרוליינה ב-2007, ומחודש יולי 2020 מכהן כרב גדוד נצח יהודה.

בטקס התארח אחד מחברי כוחות המשקיפים הרב לאומיים, אשר שרד את תאונת המסוק במצרים בחודש נובמבר 2020, סמל ראשון ג'רל טרנר. למעמד הצטרפו לוחמי יחידת 669, היחידה הטקטית לחילוץ מיוחד של חיל האוויר, אשר היו שותפים לסיוע המוסק של צה"ל ולפינוי החייל האמריקאי לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בישראל.

במהלך הדלקת הנרות הביע הרמטכ״ל את הערכתו ותודתו כלפי הגנרל מילי ושיתוף הפעולה של צבא ארה"ב עם צה"ל.

"אני שמח על ההזדמנות לארח את גנרל מילי בפעם השלישית בצה״ל ומודה לו על ביקור משמעותי בישראל וקשר אמיץ שנמשך לאורך כל השנה", אמר אביב כוכבי. "הקשר ההדוק בין צה״ל וצבא ארה״ב הוא בעל חשיבות עליונה ברמה האסטרטגית ומתבטא בשיתופי פעולה מבצעיים וטכנולוגיים שמחזקים בכל יום את עוצמתו של צה״ל במזרח התיכון.

''תקופת חג החנוכה היא הזדמנות עבורנו להוקיר את הפעילות המבצעית של חיילי צה״ל בדגש על ערך הגבורה. אני שולח מכאן הערכה רבה וברכת חג שמח לחיילי צה״ל וכוחות הביטחון שעושים את מלאכתם גם בשעות אלו ברחבי מדינת ישראל", הוסיף הרמטכ''ל כוכבי.

יושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מארק א. מילי: "אני גאה להיות כאן עם ידידתנו הגדולה ובת בריתנו - ועם המכבים המודרניים של מדינת ישראל. אני גאה במיוחד על ההזדמנות להיות כאן בלילה האחרון של חנוכה, כאשר נרות החנוכיה דולקים בשיא העוצמה, כיאה לעם ולמדינה שהפיצה כל כך הרבה אור ברחבי העולם. חנוכה שמח. חג אורים שמח״.