טוויטר תילחם במתנגדי החיסונים

טוויטר הודיעה כי תסיר ציוצים של מתנגדי החיסון לקורונה, שיכילו מידע שקרי ותאוריות קונספירציה על החיסונים החדשים.

ניסן צור - ערוץ 7 , ג' בטבת תשפ"א

טוויטר תילחם במתנגדי החיסונים-ערוץ 7
חיסון. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בעוד מדינות רבות בעולם מתחילות בימים אלו את מבצע החיסונים ההמוני, יש מי שמתנגדים לחיסון החדש ומנסים לשכנע את הציבור בכל דרך, לרבות פרסום מידע מוטעה ותאוריות קונספירציה, שלא להתחסן עקב "סכנות החיסון" לדבריהם.

ראשי טוויטר הודיעו כי הרשת החברתית תתחיל בשבוע הבא להסיר ציוצים שיכללו מידע מוטעה ומזיק על החיסונים מצד מתנגדי החיסון, ועם תחילת שנת 2021 היא תסיר ציוצים שיכללו תאוריות קונספירציה על החיסונים.

עם זאת, ציוצים שלא יכללו מידע שעלול לגרום נזר לא יוסרו לחלוטין, אלא תוצמד להם תווית שתקשר אל מידע מוסמך מצד ארגוני בריאות הציבור. בהודעה שפירסמה טוויטר בבלוג שלה, נכתב כי "החל מהשבוע הבא נעניק קדימות להסרת המידע המטעה והמזיק ביותר, ובמהלך השבועות הקרובים נתחיל לתייג ציוצים שמכילים מידע מטעה על החיסונים".

בכך תצטרף טוויטר לרשתות חברתיות נוספות ובהן פייסבוק ויוטיוב שכבר הודיעו על החמרת ההגבלות נגד מי שיפיץ מידע כוזב על נגיף הקורונה והחיסונים נגדו.

גם הרשת החברתית הסינית הפופולרית טיקטוק הודיעה כי לא תאפשר פרסום סרטונים שיכילו אזהרות כנגד החיסון לקורונה "שעלול לגרום נזק בריאותי לבני אדם".

בהודעת טוויטר נמסר עוד כי בין הציוצים שיוסרו בקרוב נכללים כאלו המכילים אזהרות שווא כי החיסונים ישמשו לגרימת נזק מכוון לבני אדם או לשליטה בהם, וכן ציוצים שיטענו כי נגיף הקורונה אינו מסוכן ולכן אין צורך להתחסן נגדו.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il