יאיר נתניהו בהאשמה חריפה: ישראלים מתו בגלל יפעת שאשא ביטון

בנו של רה"מ תוקף את מספר 2 של גדעון סער: "אנשים בקבר בגלל ההחלטות הפופוליסטיות שלה. הכניסו אותה לרשימת הליכוד כי ריחמו עליה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בטבת תשפ"א

יאיר נתניהו בהאשמה חריפה: ישראלים מתו בגלל יפעת שאשא ביטון-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: FLASH90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, משתלח בחברת הכנסת יפעת שאשא ביטון וטוען כי ישראלים מתו בגלל ההחלטות שקיבלה כיו"ר ועדת הקורונה בכנסת.

בתוכניתו השבועית ברדיו גלי ישראל טען נתניהו כי שאשא ביטון נבחרה לכנסת דרך הליכוד רק בזכות ''טובה'' שנעשה עבורה, משום שההסכם בין הליכוד למשה כחלון ומפלגת כולנו לא חייב את שיבוצה ברשימה.

"היא היתה מחויבת להיות לפי ההסכם בין כולנו לליכוד רק בכנסת הקודמת ולא הנוכחית, הליכוד בכלל לא היה מחויב להכניס אותה לרשימה, הכניסו אותה בגלל מעשה צדקה, כי ריחמו עליה, הכניסו אותה בלי סיבה, היא לא נכס אלקטוראלי ולא הוסיפה לליכוד יותר קולות, אני לא מאמין שהיא והמשפחה שלא הצביעו לליכוד'', אמר בנו של ראש הממשלה.

יאיר נתניהו הוסיף כי את ראשות ועדת הקורונה קיבלה ח"כ שאשא ביטון רק כי ריחמו עליה בליכוד, "שמו אותה כיושבת ראש כמעשה צדקה, למרות שלא היה לה שום מעמד ושום כוח פוליטי לא בתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד, אמרו 'נו מסכנה היתה שרה אצל כחלון לא נעים לרדת מהמעמד של שרה שלא עשתה כלום בבינוי והשיכון, בואו ניתן לה שתרגיש טוב עם עצמה'".

יפעת שאשא ביטון
צילום: עופר עמרם

בנו של נתניהו האשים את שאשא ביטון בהתעצמות הגל השני של הקורונה בישראל: ''ואז היא לקחה את התפקיד הזה ופשוט באופן הכי ציני על הדם של אזרחי ישראל, אנשים מתו בגלל ההחלטות הפופוליסטיות שלה, יש היום אנשים בקבר שמתו בגל השני. היה אמור להיות גל שני אבל היה יכול להיות X והיה יכול להיות X פחות Y''.

''היא גרמה לזה שהגל השני היה גדול יותר, אם היא לא היתה דואגת 'לפתוח לפתוח לפתוח את הכל'. אז ההישג היחיד שלה הוא תרומה להעצמת הגל השני של הקורונה, זה ההישג היחיד שלה בכל החיים הציבוריים'', כך יאיר נתניהו.