מפת פיקוד העורף: הערים שבהן לא יחזרו ללמוד ביום ראשון

הנה המפה המעודכנת: הערים והשכונות שבהן לא ילמדו כיתות ה'-י"ב בשבוע הבא. צבען של הרשויות המקומיות מתעדכן מדי יום.

ערוץ 7 , ג' בטבת תשפ"א

מפת הרמזור של פיקוד העורף מציגה את הצבעים של היישובים והערים בישראל בהתאם לרמת התחלואה, כולל שכונות ויישובים שנמצאים ברשימה האדומה והכתומה.

התלמידים ביישובים אלו ובאותן שכונות לא יחזרו לבתי הספר אחרי חופשת חנוכה, ויעברו למתכונת של ''למידה מרחוק'' למשך שבוע לפחות.

ברשימה האדומה והכתומה נמצאים, בין היתר, קריית ים, קריית ביאליק, נצרת, שפרעם, טמרה, סכנין, אום אל פחם, בקה אל-גרבייה, רעננה, קריית מלאכי, מבשרת ציון, קריית גת, אשקלון, דימונה, אבו גוש, קלנסווה ואור יהודה. בנוסף, שכונות רבות בירושלים גם הן אדומות וכתומות. במפה ניתן לבחון גם את צבע השכונות בבירה.

צבע הרשויות המקומיות מתעדכן מדי יום בהתאם לרמות התחלואה. מכוחו של הצבע ייגזרו הקלות ליישובים בסיווג ירוק וצהוב לכל השבוע שלאחר מכן. אם אתם לא בטוחים האם הילדים שלכם ילמדו בשבוע הבא תוכלו להתעדכן במפה של פיקוד העורף או להתקשר למוקד המידע 104.

2,809 חולי קורונה חדשים אובחנו אתמול בישראל. בוצעו 79 אלף בדיקות ושיעור החיוביות עומד על 3.6%. ישנם 419 חולים במצב קשה, מהם 105 מונשמים. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 3,050 בני אדם שנדבקו בקורונה.

בשבעת הימים האחרונים אובחנו בממוצע 2,241 חולים ביום. כאשר ישראל תגיע לרף 2,500 יוכרז על "ריסון מהודק", כפי שנקבע בקבינט הקורונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין יתחסנו במוצאי השבת הקרובה נגד נגיף הקורונה, בבית החולים ״שיבא״ תל השומר.

בכך יהיה ראש הממשלה נתניהו מהמנהיגים הראשונים בעולם שיתחסנו נגד נגיף הקורונה.

ראש הממשלה ושר הבריאות, שיפתחו את מבצע החיסונים בישראל, יתחסנו מול המצלמות בשידור חי, זאת במטרה לשמש דוגמה ולעודד את הציבור הרחב להתחסן נגד נגיף הקורונה. את ראש הממשלה ילווה רופאו ד"ר צבי הרמן ברקוביץ'.

פרויקטור הקורונה, פרופסור נחמן אש, אמר אתמול כי "בחודש הקרוב נצטרך ליצור מגבלות שיפחיתו את התחלואה. חייבים לעשות זאת, אחרת נגיע למספר עצום של חולים קשים ולעומסים שאנחנו מכירים מהגל השני. אנחנו לא רוצים לחזור לשם".

באשר להפסקה המסתמנת של המסחר ולפגיעה הכלכלית הצפויה, אמר אש: "אני מבין את הפגיעה, אבל אנחנו רואים את הסוף וצריך לעשות מאמץ לקראת הסוף הזה".

בראיון לחדשות 12 התייחס אש גם למבצע החיסונים הקרוב: "נתחיל עם צוותי הרפואה ונתקדם לפי סדרי העדיפויות שנקבעו. מאמין בתמרוץ האוכלוסייה הכללית על ידי הסברה וגם על ידי הפעלת דרכון ירוק".

אש נשאל האם יתחסן וענה כי יעשה זאת ללא היסוס: "החיסון מאוד יעיל, תופעות הלוואי הן שוליות וחולפות כמו בכל חיסון. אין לי שום חשש".