לקראת חג המולד: הגבלות וסגרים באירופה

מדינות רבות ביבשת מהדקות את ההגבלות ומודיעות על סגר כללי מחשש להדבקה המונית ועלייה דרמטית בתחלואה במהלך חג המולד.

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' בטבת תשפ"א

לקראת חג המולד: הגבלות וסגרים באירופה-ערוץ 7
שבדיה
צילום: ISTOCK

אירופה נסגרת. מדינות רבות באירופה הודיעו על שורת הגבלות או סגרים לקראת חג המולד המתקרב, לאחר שבשבועות האחרונים נרשמה עלייה משמעותית במספר הנדבקים החדשים והמתים מקורונה, והחשש הוא כי המפגשים המשפחתיים יביאו לעלייה דרמטית נוספת במספרים.

ראש ממשלת שבדיה, סטפן לופבן, הודיע במסיבת עיתונאים ביום שישי כי תוטל חובה לטעות מסיכת הגנה בתחבורה הציבורית וכן יסגרו מקומות עבודה לא חיוניים במגזר הציבורי, בניסיון להקטין את מספר הנדבקים החדשים.

כמו כן יוגבל מספר האנשים שיוכלו לשבת במסעדה עד לארבעה בלבד, וכן יוגבל מספר האנשים שיוכלו לבקר בחנויות וקניונים, ותיאסר מכירת אלכוהול אחרי 8 בערב. הצעדים החדשים מגיעים אחרי שהמלך קרל השישה עשר גוסטב העביר ביקורת נדירה על המדיניות השבדית בקורונה וטען כי "נכשלנו".

באיטליה שוקלת הממשלה להגביל את כמות האנשים בחג המולד לשני אורחים חיצוניים בלבד בכל בית, כאשר גם בשוויץ הורו השלטונות על סגירת המסעדות ומתקני ספורט מקורים החל מיום שלישי, תוך בקשה מהאזרחים "להישאר בבית".

גם ספרד נוקטת אמצעי מניעה להתפשטות הנגיף ואוזרת על נסיעה בין האזורים השונים במדינה והמפגשים המשפחתיים יוכלו לכלול עד עשרה אנשים משני משקי בית שונים. גם המסעדות יוכלו להיפתח רק לארבע שעות בכל יום. הולנד נכנסה לסגר שימשך עד ינואר, ובצ'כיה הוגבלו המפגשים עד לשישה אנשים בלבד, כאשר מסעדות, בתי מלון ומתקני ספורט מקורים ייסגרו.

בצרפת, שם חלה הנשיא מקרון בקורונה, יוטל עוצר החל מהשעה שמונה בערב ועד שש בבוקר, למעט בערב חג המולד. גם גרמניה הודיעה על סגירת עסקים לא חיוניים ובתי ספר, כאשר המפגשים בחג המולד יוכלו לכלול עד חמישה אנשים משני משקי בית שונים ועוד ארבעה בני משפחה קרובים בערב חג המולד.