ליאו מסי השווה שיא היסטורי

גם בעונה פחות טובה שלו, ליאו מסי עשה היסטוריה כשהשתווה לגדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים פלה עם 643 שערים באותו מועדון

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בטבת תשפ"א

ליאו מסי השווה שיא היסטורי-ערוץ 7
ליאו מסי
צילום: רויטרס

אין שיא שהוא לא ישבור. אחרי הסערה הגדולה שחולל בקיץ האחרון כשהביע רצון לעזוב את המועדון בו שיחק לאורך כל קריירת הבוגרים שלו ובו הגיע לגדולות, ליאו מסי שוב מראה למה הוא וברצלונה זה היינו הך ולמה צדקו האוהדים הרבים במחאתם נגד הנהלת ברצלונה שניסתה לדחוף אותו אל מחוץ למועדון הקטאלוני.

מסי אמנם לא חזר מאז הסערה בקיץ לכושרו המוכר והידוע, אך דווקא זה מעיד על גדולתו ויכולתו האדירה כשגם בכושר פחות טוב השווה הערב (מוצאי שבת) שיא היסטורי שהיה שייך לגדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים, החלוץ הברזילאי פלה.

עם שערו הערב מול ולנסיה במשחק הליגה במסגרת הליגה הספרדית, השתווה מסי לפלה כשרשם את שערו ה-643 במדי ברצלונה.

השער הערב של מסי הפך אותו לגדול שחקני ברצלונה ללא ספק ועם העובדה שרק הוא ופלה מחזיקים במספר רב של שערים במועדון אחד, נותן חותמת נוספת להיותו גדול שחקני הכדורגל בימינו ואולי אף לגדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים.

השער ה-643 של מסי במדי ברצלונה לא הגיע בקלות, כשזה הספיק להחמיץ בעיטת עונשין מ011 מטרים מול ולנסיה. אך הארגנטינאי כמו שאנחנו מכירים לא אחד שמוותר לעצמו ועט על הכדור החוזר אותו נגח לרשת ולנסיה.

כשפלה הברזילאי עשה זאת בזמנו במדי סנטוס, אף אחד לא חשב שמישהו יצליח לשבור את השיא הזה לעולם. מסי כעת רחוק שער אחד מלעשות היסטוריה שתקרה כנראה כבר בקרוב ממש.

בעוד פלה הגיע לשיא השערים במועדון אחד כששיחק בין השנים 1957 ל-1974 במדי סנטוס, מסי עושה זאת בתוך 16 שנים כשהוא משחק בבארסה מ-2004.

אז נכון, הברזילאי השיג את מאזן השערים שלו ב-665 הופעות, ומסי ב-748. אך עדיין - הרמה לא אותה רמה ומסי יכול להגדיל את מאזנו להרבה יותר. האם מישהו אי פעם יצליח לשבור את שיאו של מסי?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il