בצלמו: לחקור את השוטרים שהפקירו את הקשיש יוסף פליישמן

ארגון 'בצלמו' מבקש מיו"ר מח"ש לפתוח בחקירה נגד השוטרים שעצרו ואף הפקירו את הקשיש יוסף פליישמן.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ה' בטבת תשפ"א

בצלמו: לחקור את השוטרים שהפקירו את הקשיש יוסף פליישמן-ערוץ 7
השר אמיר אוחנה עם הקשיש
צילום: לשכה

ארגון 'בצלמו' דורש ממח"ש לפתוח בחקירה נגד השוטרים שהיו מעורבים במעצר השווא של הקשיש יוסף פליישמן.

על פי הפרסומים בסוף השבוע, פליישמן אושפז בבית החולים שערי צדק זאת לאחר שהופקר באמצע הלילה ברחוב על ידי שוטרים במשטרת ישראל.

"אין צורך להרחיב אודות הפגיעה החמורה באדם זה שעבר מעצר ברוטאלי, חמור ומבזה ע"י שוטרים במשטרת ישראל", נאמר בפניית 'בצלמו' לקרן בר מנחם, ראש המחלקה לחקירת שוטרים.

"יתרה מכך, שחרורו של הקשיש ללא יצירת קשר עם בני משפחתו או לחלופין החזרתו לביתו, היא רשלנות פושעת, וזאת לאור העובדה שניכר היה שהקשיש סובל הם ממגבלה פיזית והן מתשישות נפשית", הוסיפו בארגון.

"נדגיש ונאמר אין כל ספק שדבר כזה לא היה קורה ברמת אביב בתל אביב", כתבו. "החופש של המשטרה לפרוץ לבית של קשיש ללא צו. לגרור אותו ואחר כך לנטוש אותו נעשה אך ורק כי המשטרה נוהגת בחרדים בזלזול רב. נבקש לפתוח בחקירה כנגד השוטרים המעורבים במעצר ולעדכן את הח.מ על התפתחות החקירה".

בתוך כך מפקד מחוז ירושלים במשטרה הודיע לסגן השר מאיר פרוש, כי מינה קצין בודק שיחקור את האירוע.

"לו היה מדובר במפגין בלפור הארץ הייתה סוערת ויו"ר וועדת הפנים מיקי חיימוביץ הייתה מכנסת דיון חירום בווועדה", מסר שי גליק, יו"ר 'בצלמו'. "אבל זה רק חרדי, אז זה בסדר, אפשר להמשיך לפהק.
דם החרדים אינו סמוק פחות מדמם של מפגיני בלפור. נמשיך לדרוש צדק ליוסף פליישמן".

כפי שפורסם, ביום חמישי לפנות בוקר פשטו שוטרים על ביתו של פליישמן בשכונת בית ישראל בירושלים, נכנסו אליו ועצרו אותו. ככל הנראה היה מדובר בטעות בזיהוי ולאחר מספר שעות הוא שוחרר בקור הירושלמי.

פליישמן הוכרז כנעדר ורק לאחר 15 שעות הוא אותר שרוע ביער והובהל לבית החולים עם פצעי קור.

ממשטרת ישראל נמסר "בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה על איומים, השוטרים הגיעו לכתובת שמסר להם המתלונן. שם הם פגשו באדם שסירב להזדהות כנדרש, ולכן נאלצו לעכבו ומשסירב לשתף פעולה הובא לתחנת המשטרה".

"לאחר פעולות זיהוי שבוצעו בתחנת המשטרה התברר כי לא מדובר בחשוד הדרוש לחקירה בגין האיומים, לכן האיש שוחרר לדרכו מיד. בהמשך היום התקבל דיווח כי האיש נעדר והמשטרה החלה בביצוע מגוון פעולות עד שאותר. לצד האמור, בכוונתנו לבדוק את המקרה ובמידת הצורך יופקו הלקחים הנדרשים בהתאם", נמסר עוד.