אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

שישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי בסך 5,000 שקלים נגזרו הבוקר (ראשון) על המטפלת איטה רבינוביץ', שהורשעה בתקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש.

גזר הדין ניתן בהתאם להסדר הטיעון שנחתם בין המטפלת לפרקליטות, למורת רוחם של הוריו של התינוק אהרון לב שהתעוור בעקבות ההתעללות בו.

אמו של התינוק, שלו נגרם נזק מוחי נרחב, פרצה בבכי באולם בית המשפט. בגזר הדין נכתב כי במהלך הדיונים התגלה קושי ראייתי שלא אפשר להטיל עונש כבד יותר על המטפלת.

האירוע התרחש ב-3 במאי 2017, כאשר רבינוביץ, מטפלת בת 55, שמרה על אהרון הקטן בדירתה שבירושלים. מסיבה שאיננה ברורה, וכפי שפורט בכתב האישום, היא אחזה בתינוק ללא תמיכה בראשו וטלטלה אותו בחוזקה.

לאחר שהתינוק איבד את הכרתו, רבינוביץ לא הזעיקה את כוחות ההצלה, ובמקום זאת התקשרה לבעלה ודיווחה לו על מצבו של התינוק.

עם סיום שיחת הטלפון בין השניים, הבעל דיווח למד"א על המקרה וצוותים רפואיים הוזעקו למקום. כשהגיעו לדירתה של רבינוביץ, הם הבחינו באהרון התינוק כשהוא מחוסר הכרה ומתקשה לנשום, וניסו לברר עמה מה קרה לתינוק, אך היא שתקה ולא שיתפה איתם פעולה.

כתוצאה ממעשיה של רבינוביץ', נגרם לאהרון נגרם נזק מוחי נרחב, בצקת מוחית ופגיעות נוספות, שבגללן פונה לבית חולים ואושפזו במחלקת טיפול נמרץ במשך כשבועיים. שנים אחרי, אהרון סובל מנכות ומעיוורון שבגללם עבר מספר ניתוחים. כמו כן, הוא סובל מקשיים התפתחותיים חמורים שבגללם הוא נמצא בהשגחה רציפה של הוריו ותחת מעקב רפואי.

חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד הגיב, "הזדעזעתי לשמוע את גזר הדין המביש למתעללת בפעוט מירושלים. פשוט קורע לב. שלוש שנים וחצי שנים שבהן חיי ההורים נעצרו! שוחחתי וחיזקתי אותם גם היום. בשבוע שעבר אושרה בקשתי לדיון בוועדת חוקה על העוול הנורא הזה, אנחנו נדרוש תשובות ממערכת המשפט על הביזיון. חייבים למנוע אסון נוסף ולהעביר מיד את החוק שלי להחמרת הענישה למתעללות בפעוטות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו